Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
štatistika: Lexus predal celosvetovo už päť miliónov SUV
20. august 2020 @ 14:01:23 CEST, poslal k.zechmeister

LEXUS Toto leto zaznamenala automobilka Lexus celosvetovo už vyše 5 miliónov predaných vozidiel z kategórie SUV a crossoverov.

Značka, ktorá sa na trhu objavila v roku 1989, ponúkala svoje prvé SUV (model LX) už v roku 1996. O dva roky neskôr sa predstavil model RX, ktorý vyšliapal cestu k segmentu luxusných crossoverov. Ten sa postupne pretransformoval na samostatnú automobilovú triedu, tešiacu sa najväčšej obľube záujemcov o luxusné vozidlá.

Vzhľadom na vývoj dopytu zákazníkov Lexus postupne doplnil do svojej ponuky robustné SUV s označením GX, crossover strednej triedy NX a mestský crossover UX. Tie teraz tvoria približne dve tretiny celkového predaja značky Lexus. Japonský výrobca prémiových vozidiel ponúka svoje SUV a crossovery na 90 trhoch celého sveta.
Tretina predaných SUV sú hybridy
Celosvetovej obľube sa tešia crossovery Lexus (RX, RX L, NX a UX) s plne hybridným pohonom alebo čisto benzínovým ústrojenstvom. Začiatky hybridov siahajú k prelomovému hybridnému SUV RX 400h z roku 2005, pričom ich podiel na súčasnom predaji značky predstavuje približne jednu tretinu celosvetovo predaných SUV značky Lexus, a dokonca 96 % v krajinách západnej a strednej Európy.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /LEXUS/