Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
výstavy: V Bratislave sa predstaví nový Lexus RX 450h
15. apríl 2009 @ 11:14:40 CEST, poslal k.zechmeister

LEXUS Na tohtoročnom autosalóne v Bratislave, ktorý sa koná v dňoch 21. – 26.4.2009, sa v slovenskej premiére predstaví nový, plne hybridný crossover Lexus RX 450h s druhou generáciou pohonu Lexus Hybrid Drive.

Ide o plne hybridný model so sériovo-paralelným usporiadaním pohonu, ktorý ponúka vysoký výkon s nízkou spotrebou paliva a tiež čisto elektrický pohon, pri ktorom RX 450h neprodukuje žiadne emisie a má nulovú spotrebu paliva.

Lexus RX 450h Plne hybridná hnacia sústava RX 450h pozostáva z vysoko účinného benzínového motoru V6, ktorý pracuje v Atkinsonovom spaľovacom cykle, a dvoch výkonných elektromotorov. Výsledkom je celkový výkon systému 220 kW (299 k) a „inteligentný“, elektronicky riadený pohon všetkých kolies so zapojením elektromotorov, označovaný ako „E-FOUR“. Vďaka komplexnému zdokonaleniu množstva parametrov pohonu Lexus Hybrid Drive má tento nový crossover vyšší výkon motora o 10 % pri súčasnom znížení spotreby paliva o 23 % na skvelých 6,3 l/100 km. Pozoruhodne nízka je aj hladina emisií CO2 na úrovni 148 g/km. K týmto vynikajúcim hodnotám však prispieva aj špičková aerodynamika nového RX, ktorá ho vďaka hodnote koeficientu odporu (Cd) 0,32 radí na samý vrchol triedy.

V kokpite nového modelu RX zaujme novátorsky poňatý panel prístrojov s radom najmodernejších prvkov, ako je napr. projekčný displej HUD (Head-Up Display), zobrazujúci kľúčové informácie na čelnom skle, multifunkčný prepínač na volante alebo systém ovládania „Remote Touch“ – multifunkčné zariadenie pracujúce podobne ako počítačová myš. To umožňuje jednoduché a intuitívne ovládanie audiosystému, navigácie s pevným diskom, klimatizácie, telefónu a najrôznejších nastavení vozidla.

Lexus RX 450h Nový RX 450h sa vyznačuje jednou z najpevnejších karosérií vo svojej triede a zároveň ponúka najmodernejšie bezpečnostné prvky a podporné systémy pomáhajúce pri riadení vozidla. Udáva tak špičkový svetový štandard aktívnej i pasívnej bezpečnosti v celej kategórii crossoverov. Nový model bol navrhnutý tak, aby dosiahol maximálne, päťhviezdičkové ohodnotenie v európskych nárazových testoch NCAP. Využíva pritom jedinečný systém integrovaného riadenia dynamiky vozidla (VDIM), prednárazový bezpečnostný systém (PCS), aktívne opierky hlavy a až desať airbagov, vrátane dvojstupňového čelného airbagu s dvojitou komorou pre predného spolujazdca.

Nový model Lexus RX 450h je už možné objednávať. Základná cena s veľkorysou štandardnou výbavou začína na cene 57 200 € (1 723 207,20 Sk).

Tlačová konferencia na autosalóne v Bratislave sa koná v hale D dňa 21. apríla 2009 o 10:30 hod.

Zdroj: LEXUS CZECH & SLOVAK REPUBLIC


Súvisiace správy

Najčítanejšie /LEXUS/