Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
automobily osobné: Škoda zmodernizovala svoj najpredávanejší model Octavia
19. február 2024 @ 08:37:53 CET, poslal k.zechmeister

SKODA Škoda Auto modernizuje liftback a kombi svojho ikonického modelu Octavia. S viac ako 7 miliónmi predaných vozidiel ide s jasným odstupom o najpredávanejší model značky Škoda. Jeho štvrtá moderná generácia teraz dostala osviežený vzhľad, ktorý zahŕňa prepracovanú masku chladiča a Matrix-LED predné svetlomety druhej generácie.

Zákazníci majú k dispozícii ešte bohatšiu štandardnú výbavu, ako je 10″ virtuálny kokpit mini alebo dvojzónová automatická klimatizácia Climatronic. Okrem toho sa zvýšil podiel udržateľných materiálov v interiéri. Ďalšie bezpečnostné a asistenčné systémy zvyšujú aktívnu a pasívnu bezpečnosť.

Klaus Zellmer, predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto, hovorí: „Naši zákazníci od modelu Octavia právom očakávajú veľa a táto modernizácia posúva náš najpredávanejší model na vyššiu úroveň. Vďaka inováciám, ako je úplne prepracovaný infotainment systém, nové bezpečnostné systémy, väčšie využitie udržateľných materiálov a výkonnejšie predné svetlomety, ešte lepšie vyhovie našim zákazníkom. Som presvedčený, že naša najnovšia Octavia prekvapí a poteší všetkých a potvrdí svoj status nášho najobľúbenejšieho vozidla.“Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto zodpovedný za oblasť predaja a marketingu, hovorí: „Octavia je pilierom značky Škoda. Celkom bolo predaných viac ako 7,15 miliónov vozidiel v štyroch novodobých generáciách a modernizovaná Octavia bude v tejto úspešnej histórii pokračovať. Vďaka vylepšenej prednej časti vozidla, novým asistenčným systémom a modernému infotainmentu, po prvýkrát vrátane 13″ centrálneho displeja, si náš modernizovaný najpredávanejší automobil udrží pozíciu jedného z najúspešnejších modelov v Európe. Som presvedčený, že bude aj naďalej ohromovať našich zákazníkov svojou všestrannosťou, atraktívnym dizajnom a vynikajúcim pomerom ceny a úžitkovej hodnoty.”

Nový impulz pre ikonický model značky Škoda
Štvrtá novodobá generácia modelu Octavia vstupuje do svojej ďalšej výrobnej fázy s novým impulzom. Súčasťou modernizácie je inovovaný vzhľad s novým predným a zadným nárazníkom a prepracovanou maskou chladiča. Novinkou sú aj Matrix-LED predné svetlomety druhej generácie, nové Top LED zadné svetlá s animovanými ukazovateľmi smeru a niekoľko nových dizajnov kolies z ľahkej zliatiny. Nová ponuková štruktúra zahŕňa výbavové stupne Essence, Selection, Top Selection, Sportline a RS spoločne s deviatimi rôznymi variantmi interiérov.Okrem nových a udržateľných materiálov použitých na sedadlách, palubnej doske a výplniach dverí je teraz štandardom 10″ virtuálny kokpit mini. Známy 10″ virtuálny kokpit s viacerými funkciami, predstavený pri uvedení štvrtej generácie modelu Octavia na trh, zostáva v ponuke aj naďalej. Prvýkrát je pri modeli Octavia na prianie k dispozícii infotainment s 13″ displejom. Do hlasovej asistentky Laury bude štandardne integrovaný chatbot ChatGPT založený na umelej inteligencii. Integrácia ChatGPT do hlasovej asistentky Laury prináša množstvo nových možností, ktoré ďaleko presahujú doterajšiu úroveň hlasových povelov. Premiéru vo vozidle Octavia majú aj novinky v podobe uloženého parkovacieho manévru a parkovania na diaľku.

Ponuku motorov tvoria dva benzínové motory 1.5 TSI, na prianie dostupné s mild-hybridnou technológiou, dva benzínové motory 2.0 TSI so zvýšeným výkonom a dva naftové motory, celkovo s výkonmi od 85 kW (115 k) do 195 kW (265 k).Okrem toho Škoda Auto ďalej rozšírila svoje rozsiahle portfólio prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Nové rozpoznanie únavy a pozornosti vodiča teraz využíva širokú škálu informácií a parametrov na vyhodnotenie správania vodiča. Modernizovaná Octavia taktiež ponúka až 10 airbagov.

Zdroj: Škoda Auto Slovensko s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /SKODA/