Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
ocenenia: Toyota Prius je Severoamerickým autom roka 2024
31. január 2024 @ 14:39:42 CET, poslal k.zechmeister

TOYOTA Piata generácia modelu Toyota Prius vzala Spojené štáty a Kanadu útokom, keď získala prestížne ocenenie North American Car of the Year™ (NACTOY). Nezávislá americko-kanadská porota zložená z automobilových novinárov ocenila jej dizajn, spotrebu paliva a dlhý dojazd v elektrickom režime.

„Prius, to nie je len štýlový exteriér. Tento model je budúcnosťou automobilového priemyslu, kombinuje tradičný spaľovací motor s elektrickým pohonom. Obzvlášť pozoruhodný je najmä plug-in hybrid, ktorý umožňuje prejsť až 40 míľ (takmer 65 km) v elektrickom režime, čo väčšine majiteľov umožní prestať navštevovať čerpacie stanice,“ zdôraznil Matt DeLorenzo, automobilový novinár a člen poroty.

Najnovšie ocenenie je jedným zo 17 cien, ktoré získala nová Toyota Prius za posledných niekoľko mesiacov. Je to tiež druhýkrát, čo bol Prius ocenený ako Severoamerické auto roka. Predtým túto cenu získala 2. generácia hybridného modelu v roku 2004.„Teší nás, že aj porotcovia NACTOY považujú Prius za jedinečné auto. Unikátna kombinácia štýlového dizajnu a špičkového výkonu stavia Prius do vlastnej extratriedy. Po takmer 25 rokoch existencie má tento model naďalej obrovský vplyv na trh,“ povedal Mike Tripp, viceprezident marketingu spoločnosti Toyota Motor North America.

Prius s piatou generáciou hybridu
Nová Toyota Prius je založená na platforme TNGA-C druhej generácie a v Európe je ponúkaná len ako plug-in hybrid (v USA známy ako Prius Prime). Pútavý automobil so siluetou v štýle kupé využíva hybridnú technológiu piatej generácie s motorom 2.0. Celkový výkon je 223 k, auto zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy. To robí z novej verzie najdynamickejšiu generáciu tohto modelu v jeho 26-ročnej histórii. Batéria s kapacitou 13,6 kWh poskytuje dojazd v režime EV až 72-86 km podľa WLTP (v závislosti od verzie výbavy). Plné nabitie pomocou 3,5 kW nabíjačky trvá štyri hodiny.

Na Slovensku je Toyota Prius dostupná v troch stupňoch výbav – Comfort (s akciovou cenou 41 990 €), Prestige (43 990 €) a Executive (49 290 €), pričom už základná výbava je naozaj bohatá. Výbava Executive ponúka okrem iného aj strechu s fotovoltaickými panelmi s možnosťou nabíjania batérie slnečnými lúčmi

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /TOYOTA/