Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
automobily nákladné: Verzia GR Sport II pozdvihuje Toyotu Hilux na novú úroveň
31. október 2023 @ 08:23:51 CET, poslal k.zechmeister

TOYOTA Legendárna Toyota Hilux dosiahla s modelom Hilux GR Sport II, ktorý dorazí k predajcom v druhom polroku 2024, nové výšiny z hľadiska výkonu, komfortu jazdy a pôsobivého vzhľadu.

Hilux GR Sport II nadviazal na viacnásobné víťazstvo na Rely Dakar a dosahuje nový vrchol ako priekopnícky pickup značky Toyota, ktorý si získal bezkonkurenčnú reputáciu vďaka svojej odolnosti a spoľahlivosti od roku 1968, keď sa objavil na trhu.

Hilux GR Sport II s dvojitou kabínou prináša výkonnú kombináciu lepšej ovládateľnosti a stability s najlepšou ťažnou kapacitou (3 500 kg) a užitočným zaťažením (1 000 kg) v tejto triede vozidiel v spojení s priebojnejším dizajnom. Vyníma sa všade, kam ho zavedie jeho dobrodružný duch.

Druhá edícia modelu GR Sport sa vyznačuje širším rozchodom kolies, bočnou vzdialenosťou medzi kolesami, ktorá sa v porovnaní so štandardným modelom Toyota Hilux zväčšila o 140 mm vpredu a o 155 mm vzadu. Tým vznikol charakter jazdy, ktorý vzbudzuje sebaistotu aj pri nepriaznivých poveternostných podmienkach či stave vozovky.

Hilux GR Sport II je doposiaľ najlepšie jazdiacim Hiluxom v teréne i na ceste, a to vďaka širšiemu rozchodu kolies a výraznému zlepšeniu jazdných vlastností, ako je napríklad presná odozva riadenia či lepšia stabilita vozidla, za ktorú model vďačí zníženému uhlu naklonenia karosérie.

Optimalizované ovládanie zaisťuje spoľahlivo stabilnú jazdu so zníženou hladinou hluku a vibrácií, zatiaľ čo odpruženie a brzdy majú špeciálne vylepšenie. Riadenie vozidla prináša vzdušenie z jazdy a športové pocity bez toho, aby došlo k ujme v oblasti jazdného komfortu, čo robí z vozidla dokonalého partnera na každodenné potešenie za volantom.

Výkonný a osvedčený 2,8-litrový motor, zavedený do modelového radu Hilux v roku 2020, poskytuje odozvu a sviežosť bez ohľadu na požiadavky. Je spojený so šesťstupňovou automatickou prevodovkou a dodáva výkon 150 kW / 204 koní s krútiacim momentom 500 Nm.Dizajn exteriéru
Model GR Sport II sa vyznačuje dominantným charakterom na ceste a pozdvihuje rad Hilux na novú štýlovú úroveň. Dynamické, impozantné správanie zo všetkých uhlov pohľadu naznačuje bezkonkurenčný zmysel pre účelnosť. Ten je zvýraznený červenými vinutými pružinami a farebným jednoplášťovým zavesením, ktoré sa vyníma v čiernej farbe vpredu a červenej vzadu, spolu s výrazným čiernym lemovaním blatníkov.

Tento nápadný vzhľad podčiarkujú nové 17-palcové čierne disky kolies z ľahkých zliatin, ktoré v kombinácii s pútavými červenými brzdovými strmeňmi dodávajú vozidlu pôsobivý estetický vzhľad. Navyše prispievajú aj k jeho výkonu; veľká plocha ráfikov znižuje aerodynamický odpor, zatiaľ čo mimoriadne efektívny stredový lúč znižuje hmotnosť kolesa.

Model Hilux GR Sport II sa vyníma medzi ostatnými vďaka rôznym exkluzívnym prvkom vonkajšieho dizajnu, ako je napríklad čierna predná mriežka chladiča so sieťovinou G a klasickým logom s nápisom Toyota, čiernymi bočnými schodíkmi, vonkajšími spätnými zrkadlami a kľučkami dverí. Ochranný predný kryt, čierny zadný nárazník a charakteristické logá GR Sport dopĺňajú pôsobivý vzhľad.

Dizajn interiéru
Výrazný zmysel modelu Hilux GR Sport II pre účelnosť sa odráža v kabíne, kde je zdôraznená DNA tohto pickupu ako autentického výkonného vozidla so športovou tradíciou. Čierny jednofarebný motív vytvára štýlový dojem a sprevádzajú ho výrazné červené akcenty, ako sú napríklad kontrastné červené bezpečnostné pásy, ktoré zdôrazňujú vášeň pre motoristický šport stojacu za identitou GR Sport. Ovládacie páčky ponúkajú možnosť manuálneho radenia prevodových stupňov a tento zážitok dopĺňajú hliníkové športové pedále.

Čierne semišové a kožené športové sedadlá so strieborným prešívaním a perforáciou pozdvihujú vzhľad interiéru a poskytujú výnimočný komfort, ako aj lepšiu priľnavosť, čím sa minimalizuje kĺzanie cestujúcich pri pôsobení väčších bočných síl. Vysokokvalitný vzhľad a charakter kabíny modelu Hilux GR Sport II dotvára nový hydrografický ornament na obložení dverí a palubnej dosky, ktorá obsahuje aj detaily GR na informačnom displeji a prístrojoch. Model Hilux GR Sport je vybavený najnovším multimediálnym systémom Toyota Smart Connect, ktorý sa ovláda pomocou osempalcového dotykového displeja.

Na displeji na strane vodiča je zobrazená stále ponuka s ikonkami. Používatelia si môžu k systému pripojiť aj smartfón alebo tablet – či už pomocou kábla alebo bezdrôtovo, ak používajú systém Apple CarPlay®, alebo pomocou káblového pripojenia v prípade systému Android Auto®.Multimediálny balík obsahuje prístup ku cloudovej navigácii počas cesty, ktorá využíva nepretržite aktualizované dopravné informácie o dianí na cestách v reálnom čase, čo umožňuje presné a efektívne plánovanie trasy. K dispozícii je aj zabudovaný navigačný systém, ktorý je možné použiť v prípade, keď nie je k dispozícii dátové pripojenie.

K ďalšiemu zvýšeniu pohodlia prispejú akékoľvek budúce úpravy alebo aktualizácie softvéru, ktoré sa budú realizovať plynule prostredníctvom bezdrôtového prenosu, s využitím modulu dátovej komunikácie (DCM). To znamená, že za účelom aktualizácie systému nie je potrebné odviezť vozidlo do servisu. Podobne je možné systém použiť aj na aktualizáciu softvéru v systéme Toyota T-Mate/Toyota Safety Sense.

Technické zmeny
Hilux je svetovo známy svojou spoľahlivosťou a univerzálnymi terénnymi schopnosťami, vďaka ktorým dokáže „zájsť kamkoľvek“, a najnovší model túto tradíciu ešte posilňuje. Nárast nájazdového uhla z 29 na 30 stupňov a väčšia svetlá výška rozširujú jeho pôsobivé terénne schopnosti. Tie dosahuje vďaka svetlej výšky zväčšenej o 20 mm v spojení so širším rozchodom kolies, ktorý narástol o 140 mm vpredu a o 155 mm vzadu.

Z aerodynamického hľadiska zaujal Hilux GR Sport II nekompromisný prístup vďaka novej konštrukcii vzduchovej clony, vrátane úplne nového nárazníka s funkčným rámčekom hmlových svetiel, ktorého cieľom je optimalizovať účinnosť odporu vzduchu a znižovať turbulenciu v podbehoch kolies. Vzduchovú clonu optimalizuje aj použitie aerodynamickej športovej lišty a krytu paluby.Plynulejšiu a stabilnejšiu jazdu v každom teréne zabezpečujú špeciálne moderné vylepšenia, ktorých úlohou je ďalšie zvýšenie presnosti ovládania a stability pri jazde v priamom smere a dosiahnutie novej úrovne komfortu. Jednoplášťový piest, ktorý nahradil aktuálne dvojplášťové riešenie, poskytuje vďaka väčšej ploche piestu lepší výkon tlmenia a rýchlejšiu odozvu v náročných podmienkach. To pomáha modelu Hilux GR Sport II v prejazde zvlneným alebo nerovným terénom bezpečne a s istotou.

Nové, ľahšie 17-palcové kolesá sú vybavené terénnymi pneumatikami na zvýšenie priľnavosti a celkovej stability. Presné a výkonné brzdenie zaistí vodičom pokoj na duši vďaka predným kotúčom zväčšeným zo 16 na 17 palcov a novým 15-palcovým kotúčom vzadu, ktoré nahradili doterajšiu bubnovú brzdu.

Predaj tejto novej verzie modelu Hilux GR Sport sa začne v prvom polroku 2024 a dodávky k predajcom v druhom polroku 2024.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /TOYOTA/