Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
automobily osobné: Honda zverejnila ceny modelov ZR-V a novej generácie CR-V
28. jún 2023 @ 14:47:51 CEST, poslal k.zechmeister

HONDA Honda potvrdila ceny a špecifikácie svojich úplne nových elektrifikovaných modelov SUV – ZR-V e:HEV, ako aj CR-V e:HEV a e:PHEV – po tom, ako budú v lete a na jeseň tohto roku uvedené na európsky trh.

ZR-V e:HEV - ceny začínajú od 39.990 EUR
Všetky triedy ZR-V ponúkajú dokonalú kombináciu sofistikovaného štýlu, praktickosti a športového zážitku z jazdy. V štandardnej výbave majú oceňovaný plne hybridný systém Honda e:HEV – zdokonalený tak, aby zvyšoval výkon a odozvu.

Dobre vybavená výbava Elegance (39.990 EUR) ponúka 18-palcové sivé zliatinové disky, predné a zadné parkovacie senzory, 11 airbagov, cúvaciu kameru a audio systém s ôsmimi reproduktormi. Všetky výbavy sú vybavené deväťpalcovým dotykovým displejom s funkciou Honda Connect, navigáciou a kompatibilitou s Apple CarPlay/Android Auto, ako aj sedempalcovým digitálnym prístrojovým displejom za koženým volantom.

Výbava Sport (41.790 EUR) sa dodáva s jedinečným vypracovaním predného nárazníka a mriežky chladiča, lesklými čiernymi zrkadlami a okennými lištami, matnými čiernymi diskami a kombináciou látky a syntetickej kože v interiéri. Štandardná výbava zahŕňa aj športové pedále, rozptýlené osvetlenie LED, elektrické bezdotykové zadné dvere, bezdrôtové nabíjanie a ďalšie porty USB.Modely najvyššej výbavy Advance (43.990 EUR) ponúkajú celokožené sedadlá s perforovanými vložkami a strieborným prešívaním, vyhrievaný kožený volant, panoramatické strešné okno a lesklé čierne a diamantom brúsené zliatinové prvky. Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre vlajkovú loď medzi modelmi, ZR-V, môžu využívať aj prémiový zvukový systém BOSE s 12 reproduktormi, 10,2-palcový multiinformačný displej a úplne nový šesťpalcový displej typu head-up (HUD).

CR-V e:HEV a e:PHEV - ceny začínajú od 45.490. EUR
Šiestu generáciu modelu CR-V čaká debut na jeseň tohto roka s odvážnejším vzhľadom a najvyššou úrovňou praktických funkcií vo svojej triede v kombinácii s výnimočnou konektivitou a pohodlím. Obľúbené SUV segmentu C bude dostupné buď s plne hybridným pohonom (e:HEV), alebo v Európe po prvýkrát s plug-in hybridným pohonom (e:PHEV), ktorý prináša dynamický výkon a účinnosť v celom rozsahu – a v prípade druhej z možností aj dojazd 82 km na čisto elektrický pohon.

Slovenská ponuka s pohonom e:HEV je nasledovná: Elegance 2WD (45.490 EUR), Elegance AWD (47.490 EUR), Advance AWD (51.990 EUR). Pohon e:PHEV vo výbave Advance Tech stojí 56.990 EUR.

Nové CR-V je širšie, dlhšie a vyššie ako predchádzajúci model, pričom rázvor väčší o 40 mm pomáha vytvárať väčší vnútorný priestor vrátane väčšieho priestoru pre nohy vzadu o 16 mm a väčšieho objemu batožinového priestoru o 18 %.Robustnejší dojem na ceste zaisťuje agresívnejšia predná časť, ktorá odlišuje varianty e:HEV a e:PHEV vlastným exkluzívnym dizajnom masky chladiča. Úzke svetlomety a nové charakteristické denné svetlá v kombinácii zvyšujú tento vizuálny dojem, zatiaľ čo vzadu je kombinácia vertikálneho brzdového svetla a smerovky inteligentným pozdvihnutím charakteristického dizajnu zadných svetiel CR-V.

Navyše pôjde o prvý európsky model so systémom Honda SENSING 360. Ide o všesmerový bezpečnostný a asistenčný systém vodiča, ktorý odstraňuje mŕtve uhly okolo vozidla. To prispieva k zabráneniu kolízie a znižuje záťaž vodiča, takže ide o ďalší krok v rámci odvážnej ambície spoločnosti Honda znížiť do roku 2050 počet smrteľných dopravných nehôd s účasťou svojich automobilov a motocyklov na nulu.

„Modely ZR-V a CR-V prinášajú výkon, pohodlie a praktickosť, aké zákazníci od značky Honda očakávajú,“ hovorí Tom Gardner, hlavný viceprezident spoločnosti Honda Motor Europe. „S pôsobivou kombináciou atraktívnych dizajnov a vysokej úrovne výbavy, spolu so silnou, pútavou dynamikou a rozšíreným radom hybridných pohonov dokáže teraz ponuka SUV značky Honda uspokojiť najširšie spektrum vkusu a požiadaviek zákazníkov.“

Začiatok objednávania nových SUV modelov je naplánovaný na prvý júlový týždeň.

Zdroj: Honda Motor Europe Limited, organizačná zložka Slovensko


Súvisiace správy

Najčítanejšie /HONDA/