Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
motocykle: Honda vyrobila 300 miliónov motocyklov
26. november 2014 @ 13:18:41 CET, poslal k.zechmeister

HONDA MOT Spoločnosť Honda Motor Co., Ltd., oznámila, že celkový počet motocyklov Honda vyrobených vo svete dosiahol v septembri 2014 počet 300 miliónov kusov. Táto pozoruhodná udalosť bola dôvodom oslavy, ktorá sa uskutočnila v továrni Kumamoto, ktorá bola prvým závodom na výrobu motocyklov značky Honda v Japonsku.

Tristomilióntym motocyklom značky Honda na svete sa stal model Gold Wing pre modelový rok 2015 vyrobený v továrni Kumamoto.

Míľnik 300 miliónov kusov bol dosiahnutý v 66. roku od začatia výroby motocyklov Honda v roku 1949, keď prvým vyrobeným modelom bol Dream Type-D.

História motocyklov Honda sa začala s počiatkom sériovej výroby v Japonsku v roku 1949. Výroba mimo územia Japonska sa začala v roku 1963 v Belgicku a odvtedy značka Honda rozširovala svoje výrobné kapacity do mnohých krajín sveta v súlade so svojou filozofiou „vyrábať výrobky blízko zákazníkom“. S odhodlaním vyvíjať technológie, ktoré by do životov ľudí vniesli viac pohodlia a zábavy, spoločnosť Honda vyvíja a ponúka výrobky, ktoré dokážu uspokojiť individuálne potreby zákazníkov v mnohých rôznych krajinách a regiónoch po celom svete.

Honda sa v priebehu rokov rozrástla na značku obdivovanú mnohými ľuďmi po celom svete a dnes vyrába motocykle v 33 závodoch v 22 krajinách, odkiaľ prináša radosť svojim zákazníkom. Honda hodlá i naďalej ponúkať výrobky, ktoré budú napĺňať potreby jej zákazníkov po celom svete.

Takanobu Ito, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Honda Motor Co. Ltd., k tomu uviedol: „Vďaka podpore našich zákazníkov a všetkých pracovníkov podieľajúcich sa na vývoji, výrobe a predaji, sa spoločnosti Honda podarilo dosiahnuť míľnik 300 miliónov vyrobených motocyklov. I naďalej hodláme prinášať výrobky, ktoré potešia našich zákazníkov v každej krajine a každom regióne na svete.“

Zdroj: Honda Motor Europe Limited Slovensko, organizačná zložka


Súvisiace správy

Najčítanejšie /HONDA MOT/