Partneri

správy
motoršport: Rallye Monte Carlo
28. január 2003 @ 07:37:46 CET, poslal t.nagy

SKODA Počas Rallye Monte Carlo, ktorá je prvou súťažou tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach sa jazdci museli vysporiadať so zradným povrchom na trati, kde bolo striedavo sucho, mokro i ľad. V posledný deň nikto zo súťaže neodstúpil. ale priebežné poradie sa niekoľkokrát zmenilo. Jednou zo zmien bol postup Didiera Auriola, jazdca tímu Škoda Motorsport z desiateho miesta na deviate v celkovom poradí.

Didier Auriol, majster sveta z roku 1994 a trojnásobný víťaz Rallye Monte Carlo mal so svojou Octaviou WRC opäť úspešný deň. V úvodnej, 11. rýchlostnej skúške mu nevyšla voľba pneumatík a skončil jedenásty. Vzápätí kontroval výborným piatym časom na 12. rýchlostnej skúške, keď za ním skončili Carlos Sainz, Sebastian Loeb, Colin McRae i Marcus Gronholm. Nasadené tempo udržal aj v 13. rýchlostnej skúške, ktorú dokončil na 7. mieste a opäť porazil Gronholma a Loeba. Štrnástu, záverečnú rýchlostnú skúšku opäť dokončil na 7. pozícii. Deviate miesto v celkovej klasifikácii a dva body do majstrovstiev sveta značiek sú Didierovi a celému tímu Škoda Motorsport odmenou za maximálne nasadenie.

Didier Auriol bol s výsledkom rallye veľmi spokojný: „Išli sme na hranici rizika, rýchlejšie sa už nedalo. Povrch trate bol niekedy veľmi zradný, ale s vozidlom sme nemali problémy. Nastavenie auta, ktoré sme vyskúšali vlani pri decembrovom testovaní bolo ideálne, v priebehu celej rallye sme ho nemuseli meniť. Spoločne s celým tímom máme radosť, že sa nám podarilo získať prvé body hneď v úvodnej súťaži majstrovstiev sveta.

Potom, čo Škoda Octavia prešla cieľom na deviatom mieste, si Pavel Janeba, manažér tímu Škoda Motorsport, s úsmevom vydýchol: „Rallye bola pre nás veľmi napínavá. S výsledkom som spokojný, Didier odviedol profesionálný výkon. Akonáhle si viac zvykne na vozidlo, určite sa od neho v budúcnosti dočkáme ešte lepších výsledkov. Škoda, že stratil čas na 11. rýchlostnej skúške, našťastie to Didier dokázal v priebehu dňa dohnať.” K výkonu celého tímu Škoda Motorsport a vozidla Škoda Octavia WRC dodal: „Všetko prebiehalo hladko, dnes sme mali len dva menšie problémy. To Didiera trochu spomalilo, preto sme pre istotu vymenili prevodovku. Výkon vozidla nám dáva nádej do ďalších súťaží.

Druhým závodom v kalendári majstrovstiev sveta je už za dva týždne rallye vo Švédsku, miestom konania je Hagfors a termín je od 7. – 9. februára 2003.