Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
štatistika: Nissan LEAF dosiahol hranicu 50 000 predaných vozidiel
27. február 2013 @ 08:01:31 CET, poslal j.kval

NISSAN Plne elektrický model Nissan LEAF vo februári dosiahol ďalší významný míľnik - pokoril hranicu 50 000 predaných vozidiel, a posilnil tak svoju pozíciu najpredávanejšieho elektrického vozidla histórie.


 • Od uvedenia na trh v roku 2010 si svoju cestu k zákazníkom našlo už celkom 50 000 vozidiel
 • Nissan LEAF sa predáva v 17 európskych krajinách
 • Celkovo prešli vozidlá Nissan LEAF 260 miliónov kilometrov nepoznamenaných tvorbou splodín.

 • zväčšiť obrázok Ak by sme sčítali dráhu, ktorú majitelia všetkých Nissanov LEAF na svete prešli, bez toho, aby do ovzdušia vypustili jedinú čiastočku splodín, dostali by sme číslo 260 miliónov kilometrov *), čo je väčšia vzdialenosť, než aká delí Zem od Slnka. Ani jeden z takto najazdených kilometrov nepoznamenal životné prostredie škodlivými emisiami NOx ani pevnými čiastočkami. Vozidlá LEAF teda významne prispievajú k zachovaniu čistejšieho vzduchu v mestách. Najpracovitejším vodičom je pritom jeden japonský majiteľ, ktorý za dva roky, čo sa model LEAF predáva, prešiel viac ako 175 000 km (čo je približne 240 km každý deň).

  V 17 európskych krajinách sa každý deň vydáva na cesty celkom 7 000 týchto vozidiel. Najvyšším počtom najazdených kilometrov sa pýši automobil predaný v Španielsku, ktorého počítadlo najazdených kilometrov ukazovalo po roku služby viac ako 43 000 km. Toto číslo výrazne prevyšuje ročný priemer a potvrdzuje vynikajúcu spoľahlivosť modelu LEAF, ktorý už získal niekoľko ocenení. Úspech podčiarkuje aj výnimočná spokojnosť zákazníkov. Model LEAF získal hodnotenie 95 % a stal sa tak najobľúbenejším zástupcom modelovej ponuky značky Nissan.

  Posledných 12 mesiacov prinieslo Európe výrazný rozvoj infraštruktúry rychlonabíjacích staníc CHAdeMO. Len za uplynulý rok sa počet takýchto staníc, ktoré dokážu počas približne 30 minút nabiť úplne vybitý akumulátor na 80 %, zvýšil zo 158 na 601. Podľa plánov by sa toto číslo malo do konca tohto roka ešte zdvojnásobiť. Nabíjacia stanica sa stavia na strategických miestach, ako napríklad na parkoviskách pri nákupných centrách alebo na diaľničných odpočívadlách. 50 000 majiteľov vozidiel LEAF sa tak môže tešiť na pokračovanie elektrickej revolúcie.

  *) Čísla vychádzajú zo záznamov všetkých vozidiel LEAF zaregistrovaných do telemetrického systému Carwings. Tento systém nie je povinný a nie všetky autá sú do neho zaregistrované.

  Zdroj: Nissan Newsroom Slovensko


  Súvisiace správy

  Najčítanejšie /NISSAN/