Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ocenenia: Nissan Leaf - najlepšie vozidlo pre dochádzanie do práce
26. september 2012 @ 14:02:38 CEST, poslal j.kval

NISSAN Potrebujete sa dostať z bodu A do bodu B čo možno najúspornejším a najvýhodnejším spôsobom? TotalCarScore.com vám radí, aby ste nasadli do Nissanu LEAF, stopercentného elektromobilu, ktorý tento portál nedávno označil za prvú voľbu pre dochádzanie do práce.

TotalCarScore.com je webový portál, ktorý posudzuje vozidla na základe hodnotenia od smerodajných zdrojov, akými sú napr. Consumer Guide (Sprievodca spotrebiteľa), Edmunds.com, MSN Autos, US News/World Report, The Car Connection, National Highway Traffic Safety Administrtion (Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky) a Insurance Institute for Highway Safety (Poisťovací inštitút pre bezpečnosť cestnej premávky). Aby bolo možné vybrať „10 najlepších áut pre dochádzanie do práce", sú celkové výsledky vozidiel z Total Car Score kombinované s hodnotením ich palivovej hospodárnosti v podmienkach mestskej premávky.

zväčšiť obrázok „Na tom zozname sa nám páči, že naozaj hodnotia LEAF tak, ako to výrobca zamýšľal - ako auto s nulovými emisiami, bez kompromisov vo výkone," povedal Brendan Jones, riaditeľ oddelenia stratégie marketingu a predaja elektromobilov. „Naše údaje ukazujú, že majitelia Nissanu LEAF najazdia za deň priemerne 31 míľ (cca. 50 km), takže toto vozidlo pre väčšinu Američanov predstavuje dokonalú voľbu, ktorá spĺňa ich denné požiadavky na jazdu."

Nissan LEAF nepoužíva palivo, jazda v ňom je tichá a spoľahlivá, a navyše sa pýši celým radom užitočných funkcií, ktoré riadenie ešte viac uľahčujú a spríjemňujú. Štandardné prvky Nissanu LEAF SV (dostupné zatiaľ len v USA) zahŕňajú vyhrievané predné aj zadné sedadlá, vyhrievané vonkajšie zrkadlá, vyhrievaný volant, automatické zapínanie predných svetlometov s technológiou LED, navigačný systém, telematickú nadstavbu CARWINGS, systém hands-free Bluetooth ® a XM ® satelitné rádio (XM ® je nutné predplatiť, predáva sa zvlášť).

Ďalšie voliteľné položky v ponuke modelu Nissan LEAF SL sú rýchlonabíjací 480V port Level 3, hmlovky, fotovoltaický solárny panel v zadnom spojleri a systém RearView Camera Monitor (zadná parkovacia kamera). To je užitočná funkcia, ktorá príde vhod pri parkovaní v meste.

Nissan LEAF je prvý stopercentný elektromobil s nulovými emisiami na svete, ktorý je určený pre masový trh, a prvý elektromobil, ktorý si záujemcovia môžu bežne kúpiť, a to v ktoromkoľvek štáte USA.

Zdroj: Nissan Newsroom Slovensko


Súvisiace správy

Najčítanejšie /NISSAN/