Partneri

správy
súťaže: Súťaž Drivers’ Fuel Challenge 2012 odštartovala prvým kolom
26. apríl 2012 @ 22:27:48 CEST, poslal p.mauer

VOLVO TRUCKS Dňa 21.apríla 2012 odštartovala spoločnosť Volvo Truck Slovak národné kolá súťaže Drivers’ Fuel Challenge 2012 s cieľom podčiarknuť dôležitosť úspory paliva. Cieľom prvého národného kola bolo nájsť najúspornejšieho šampióna východného Slovenska pred stovkami pozvaných zákazníkov. Každú spoločnosť reprezentoval najlepší vodič, vybraný jeho majiteľom alebo samotný dopravca.

Súťažiaci sa stretli v areáli Volvo Truck Center Prešov, ktorý bol zázemím celých pretekov. Po registrácii sa každý súťažiaci oboznámil s pravidlami súťaže a na palube vozidla ich čakal inštruktor, ktorý dohliadal na priebeh celej jazdy.

zväčšiť obrázok Dve, úplne rovnaké súpravy, ťahač Volvo FH13 s výkonom 500 koní vo verzii Euro 5 EEV v kombinácii s prevodovkou I-Shift a náves Schmitz Cargobull SCS 24/L - 13,62 EB; absolvovali praktické jazdy na vopred vybranej identickej trase. Návesy Schmitz boli naložené dvomi 5,5-tonovými závažiami a jedným 3-tonovým betónovým panelom. Celková hmotnosť naloženej súpravy bola 30,5 tony.

„Skutočnosť, že spoločnosť Volvo Truck Slovak vybrala našu značku za partnera v národných kolách Volvo Driver´s Fuel Challenge 2012, si veľmi ceníme. Veríme, že tak prispejeme k úspechu súťaže. Návesy Schmitz, ktoré spolu s ťahačmi Volvo tvoria súťažnú súpravu, spĺňajú náročné požiadavky zákazníkov. Firma Schmitz Cargobull AG je aj vďaka neustálym technickým inováciam typickým predstaviteľom moderných konštrukčných riešení pri výrobe návesov. Aj vďaka tomu je práve značka Schmitz Cargobull dlhoročným lídrom nielen na európskom, ale i na slovenskom trhu", povedal Jaroslav Čechovič, riaditeľ Central Europe Trailer s.r.o., importér Schmitz Cargobull AG na Slovensku.

Trasa o dĺžke 43,3 km zahŕňala kombináciu diaľnice, ciest 1.triedy a obcí. Rovné cesty sa striedali s úsekmi so stúpaním aj klesaním a dĺžka jednej jazdy trvala približne 40 minút. Podmienky pre jazdu boli podobné tým, ktoré vodiči zdolávajú pri ich každodennej práci.

Výsledky, ktoré súťažiaci dosiahli, boli výborné. Víťazom sa stal vodič, ktorý na vybranom úseku dosiahol najnižšiu spotrebu paliva. Hodnoty boli merané prostredníctvom systému Dynafleet so zaokrúhlením na dve desatinné miesta. Najnižšiu spotrebu a tým aj prvé miesto získal pán Miroslav Štefánik, vodič spoločnosti Agro Tami, a.s. Druhý sa umiestnil pán Peter Biroščák, majiteľ spoločnosti Peter Biroščák-Peter Transporte. Výsledky na treťom a štvrtom mieste boli rovnaké, takže o poradí museli rozhodnúť opakované jazdy. Tretie miesto nakoniec potvrdil vodič Marek Keka zo spoločnosti BB Invest. Výhercom prvého kola srdečne blahoželáme!

Najúspornejší vodič dosiahol na trase priemernú spotrebu 22,95 l/100 km. Traja najlepší postupujú do národného finále, ktoré sa uskutoční dňa 20.mája 2012 v areáli Volvo Truck Center Senec.

„Hlavným cieľom našej súťaže je poukázať na to, aké dôležité je mať výborného vodiča, aby ste z nákladného vozidla získali maximum. Preškolený vodič v oblasti techniky hospodárnej jazdy dokáže ušetriť 5 až 10% paliva. Rovnako je naším cieľom preukázať, že nákladné vozidlá Volvo sú jedny z najúspornejších nákladných vozidiel na trhu, preto sa pre ne rozhoduje čoraz viac zákazníkov," povedal Johannes Kjellgren, generálny riaditeľ Volvo Truck Slovak.

K prvým trom finalistom pribudnú ešte šiesti vodiči. Ďalší traja budú známi dňa 12.5.2012 po druhom národnom kole vo Volvo Truck Center Žiline a posledných troch spoznáme dňa 19.5.2012 po treťom národnom kole vo Volvo Truck Center Senec. Všetky akcie podporia svojou účasťou aj stovky zákazníkov, ktorí si prídu vychutnať jedinečnú atmosféru Dňa otvorených dverí a počas súťaže podporiť svojich favoritov.