Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ekológia: Nissan podniká kroky na rozvoj infraštruktúry pre elektromobily
30. september 2011 @ 11:57:03 CEST, poslal j.kval

NISSAN Spoločnosť Nissan sa spojila s poprednými európskymi elektrorozvodnými spoločnosťami a dodávateľmi zariadení pre elektromobily, aby urýchlila rozvoj lacnejších a menších rýchlonabíjacích staníc pre batérie elektromobilov a urýchlila tak inštaláciu verejne dostupných rýchlonabíjacích staníc (Quick Charge - QC) v Európe.

• Cena zariadení pre rýchle nabíjanie klesne začiatkom roku 2012 na polovicu
• Podľa plánu budú na konci roku 2012 v Európe fungovať tisícky rýchlonabíjacích staníc
• Majiteľom elektromobilov Nissan LEAF to uľahčí cestovanie na dlhšie vzdialenosti
• Nabitie na 80 % kapacity za menej ako 30 minút

zväčšiť obrázok Očakávaným výsledkom tejto dohody medzi spoločnosťami Nissan, Circutor, DBT, Efacec, Endesa a Siemens bude značné zníženie ceny staníc o viac ako polovicu na úroveň pod 10 tisíc eur, čo firmám, ako sú čerpacie stanice, prevádzkovatelia vozových parkov a maloobchodné predajne umožní nainštalovať rýchlonabíjacie stanice a prevádzkovať ich so ziskom ako obchodnú činnosť. To znamená, že vodiči vozidiel Nissan LEAF a ďalších vozidiel s možnosťou rýchlonabíjania budú môcť používať svoje vozidlá na dlhšie cesty a nabíjať batériu vozidla na 80 % kapacity za menej ako pol hodinu.

V dôsledku toho sa očakáva, že ku koncu roku 2012 budú po celej Európe fungovať tisícky rýchlonabíjacích staníc a v roku 2015 ich budú už desiatky tisícov. Táto infraštruktúra otvorí možnosti zakúpenia vozidla LEAF úplne novému spektru zákazníkov, ktorí občas potrebujú vyraziť na dlhšie cesty.

Rýchlonabíjanie umožňuje dobiť batériu za dobu o niečo dlhšiu, než trvá natankovanie bežného automobilu. Vlastník vozidla Nissan LEAF samozrejme môže vozidlo v priebehu nabíjania opustiť a zatelefonovať si, dať si obed alebo si odpočinúť. Jednosmerná rýchlonabíjacia stanica Cha de Mo privádza príkon 50 kW priamo do batérie, čo urýchľuje proces nabíjania.

Nissan LEAF má dojazd medzi nabitiami až 175 km podľa metodiky NEDC (New European Driving Cycle). Viac príležitostí na nabíjanie a možností rýchleho nabitia energie poskytne zákazníkom vozidla Nissan LEAF väčšiu príležitosť na jazdenie.

„Veríme, že dojazd vozidla Nissan LEAF bude dostatočný na uspokojenie potrieb každodenného jazdenia väčšiny vodičov. No vďaka stále väčšiemu počtu rýchlonabíjacích staníc dostupných po celej Európe budú majitelia elektromobilov, ktorí potrebujú jazdiť na dlhšie vzdialenosti, môcť jazdiť s dôverou, s vedomím, že si budú môcť dobiť energiu, nech už pôjdu kamkoľvek, čo je podľa nášho názoru zásadným faktorom pre masové prijatie elektromobilov," uviedol Toshiyuki Shiga, COO spoločnosti Nissan.

Cieľ priniesť na trh lacnejšie a menšie rýchlonabíjacie stanice bude splnený vďaka kombinácii prevratnej technológii rýchlonabíjania Nissan predstavenej v novej jednosmernej rýchlonabíjacej stanici Nissan a cenného regionálneho know-how našich európskych partnerov.

Rýchlonabíjacie stanice spĺňajú požiadavky predpisov európskych krajín pre nabíjanie a sú pripravené na striedavé rýchlonabíjanie, aby podporili nástup vozidiel s rýchlonabíjaním striedavým prúdom.

Dodávky vozidla Nissan LEAF sa už začali vo Veľkej Británii, Holandsku, Írsku, Francúzsku, Španielsku a Portugalsku. Vozidlá je už možné objednávať aj vo Švajčiarsku, Belgicku, Nórsku, Švédsku a Dánsku a zákazníci na týchto trhoch môžu očakávať dodanie svojich vozidiel už čoskoro.

Zdroj: Nissan Newsroom Slovensko


Súvisiace správy

Najčítanejšie /NISSAN/