Partneri

správy
formula 1: Druhé miesto pre tím Toyota Racing na VC Singapuru
29. september 2009 @ 15:25:12 CEST, poslal k.zechmeister

TOYOTA MOTORSPORT Tím Panasonic Toyota Racing sa vrátil na stupne víťazov v dramatickej VC F1 v Singapure, kde jazdec Timo Glock obsadením druhej priečky dosiahol zatiaľ najlepšie umiestnenie stajne Toyota v tohtoročnej sezóne formuly 1.

Timo Glock v monoposte Toyota TF109-05 Timo tak tretíkrát v kariére pretekára F1 a druhýkrát v tohtoročnej sezóne vystúpil na stupne víťazov, a to vďaka skvelej jazde zo šiestej štartovacej pozície v pretekoch, ktoré sa konali pod umelým osvetlením na mestskom okruhu Marina Bay.

Jeho cesta za dnešným vynikajúcim výsledkom začala hneď v prvom kole, keď na mäkkej zmesi pneumatík Bridgestone Potenza postúpil o jednu priečku vyššie, na piate miesto. Jarno Trulli, ktorý tiež použil mäkkú zmes pneumatík skončil v prvom kole na 17. mieste. Timo Glock zvolil po prvej zastávke ešte mäkšie pneumatiky, čo ho predurčilo k umiestneniu na stupni víťazov, avšak o dve kolá neskôr boli preteky prerušené výjazdom Safety Car-u.

Jarno počas prerušenia zašiel za mechanikmi po mäkšiu zmes pneumatík a vrátil sa na 14. mieste. Po opätovnom odštartovaní pretekov obhajoval Timo Glock už lepšie 4. miesto. Potom sa dostal na 3. miesto, aby po svojej konečnej zastávke vyšiel na trať na super mäkkých pneumatikách ako druhý v celkovom poradí. Následne dojazdil Timo Glock vo vysokom tempe na konečnom 2. mieste a získal tak pre Toyotu po štvrtýkrát striebornú priečku a dvanástykrát sa umiestnil na stupni víťazov počas svojho pôsobenia v F1.

Timo Glock Timo Glock po pretekoch poznamenal: „Mali sme naozaj skvelý víkend a toto umiestnenie je veľkou odmenou pre tím. Po dobrom výkone v kvalifikácii sa mi podarilo dosiahnuť skvelé druhé miesto a preto som naozaj veľmi šťastný za seba i ostatných. Bolo veľmi dôležité dostať sa v prvom kole pred Fernanda Alonsa a bol som sklamaný, že sa mi to nepodarilo už pri štarte. Potom som však videl, ako Fernando bojuje s Markom Webberom. Využil som ich súboj a dostal sa pred Alonsa. Skutočne sa mi to vyplatilo, pretože potom naša stratégia vynikajúco zafungovala a to bol kľúčový moment celej mojej jazdy. Stále som sa sústredil na svoju rýchlosť, aby som neurobil chybu. Je to fantastický výsledok pred VC Japonska. Bolo to nesmierne dôležité pre celý tím, mechanikov, inžinierov a tiež pre všetkých ľudí doma v Kolíne nad Rýnom a v Japonsku. Auto fungovalo bezchybne i vďaka novej sade aerodynamických dielov a verím, že budeme znova konkurencieschopní aj na okruhu v japonskej Suzuke.“