Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

magazín
prezentácie noviniek: Nové Volvo XC40 predstavené v úplne novom showroome   Vytlačiť stránku
redaktor: o.mauer, 15.11.2017;

Spoločnosť T.O.P. Auto Slovakia, a.s., autorizovaný importér značky Volvo na Slovensku, predstavil v úplne novom showroome dealerstva T.O.P. Auto Bratislava, a.s. na bratislavských Boroch najnovší prírastok švédskej automobilky – nové kompaktné SUV Volvo XC40. Spojenie takýchto dvoch premiér uskutočnila severská značka na Slovensku po prvý raz a my sme boli samozrejme pri tom.

Nový showroom pre pozvaných hostí otvoril svoje priestory 10. novembra 2017. Na celkovej ploche 9.613 m2 ponúka nový štandard pri kúpe vozidla (Volvo Retail Experience), individuálny osobný prístup v oblasti popredajných služieb (Volvo Personal Service), unikátny program predaja a výkupu jazdených vozidiel (Volvo Select) a v príprave je aj Volvo Diplomatic Sales, ktoré T.O.P. AUTO Bratislava ponúkne ako prvý a zároveň jediný predajca na Slovensku.

Podľa Eduarda Klöcklera, generálneho riaditeľa T.O.P. Auto Bratislava: „Rozhodnutiu postaviť nové predvádzacie priestory predchádzali predajné výsledky za posledné roky. Predávame prémiové vozidlá, zákazníkom chceme ponúknuť rovnako kvalitné služby a prvotriedny servis. Nový showroom je tak logickým krokom pri rozširovaní nášho dílerstva.“

Volvo Personal Service pozostáva z komplexného servisného stredisko pre osobné automobily značky Volvo s individuálnym osobným prístupom v oblasti popredajných služieb. Takýto koncept služieb ponúka zákazníkom priamy prístup k oprave vozidla za prítomnosti osobného servisného technika. Zákazník bude môcť sledovať opravu svojho vozidla priamo v priestoroch dielne alebo z pohodlia showroomu za sklenenou stenou. Servisné služby budú plnohodnotne pokrývať potreby všetkých druhov mechanických, klampiarskych a lakovacích prác. Servisnými vozidlami zabezpečí mobilitu zákazníkov v Bratislave a blízkom okolí.

Počas rozsiahlej exkurzie po tomto modernom komplexe sa nám dostalo odborné vysvetlenie o tom ako prebiehajú jednotlivé procesy pred kúpou nového alebo jazdeného automobilu. Personál showroomu ochotne prevedie zákazníka po zákazníckej zóne, pomôže mu nakonfigurovať model v Car štúdiu, uvedie ho do salónu nových automobilov a v diskrétnej zóne mu odovzdá vysnívaný automobil.

Časť showroomu je vyčlenená pre salón prémiových jazdených automobilov a tiež ako zázemie pre zamestnancov. Postupne nám boli ukázané aj útroby servisnej, mechanickej, klampiarskej dielne a lakovňa. V podzemí sú dočasne uskladnené nové automobily čakajúce na odovzdanie majiteľom. Moderné vybavenie sa netýka len vybavenia interiéru, ale aj strojového vybavenia dielní. Celý tento komplex spĺňa najprísnejšie požiadavky výrobcu.

Pred tým, ako sa vyberiete do nového showroomu autorizovaného dealera T.O.P. Auto Bratislava, a.s. na bratislavských Boroch, pozrite si našu galériu fotografií.

VOLVO SELEKT (výkup a predaj jazdených automobilov)

VOLVO PERSONAL SERVICE (Individuálny osobný prístup v oblasti popredajných služieb)


______________________________________________________________________________________________

VOLVO XC40 (slovenská premiéra nového kompaktného SUV)

Nový model XC40 predstavuje pre automobilku Volvo vstup do nového segmentu malých mestských SUV, ktoré sú čoraz obľúbenejšou alternatívou pre dynamických moderných zákazníkov jazdiacich predovšetkým v mestskom prostredí. Je vyvinuté v súlade s potrebami moderného života v meste a jeho cieľom je zabezpečiť, aby každodenné dochádzanie do mesta prinášalo vodičom menej stresu a viac potešenia. Veď nakoniec posúďte sami.

Bezpečnostný imidž Volva ostáva nepoškvrnený aj pri novom modeli XC40. Vysoká aktívna a pasívna bezpečnosť je samozrejmosťou už pri základnej motorizácii a stupni výbavy. K bezpečnostným a asistenčným technológiám, ktoré ponúka model XC40 patrí napríklad:

 • najnovšia generácia systému automatického brzdenia v meste City Safety (detekcia chodcov, cyklistov, zveri)

 • systém automatického zabrzdenia v križovatke pri hroziacej zrážke s protiidúcim vozidlom

 • asistent riadenia pre vyhýbací manéver pred prekážkou

 • systém ochrany pred zrážkou s protiidúcim vozidlom vo vedľajšom pruhu

 • aktívny asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu

 • systém sledovania bdelosti vodiča

 • systém sledovania dopravných značiek

 • systém ochrany pred nechceným zídením vozidla z cesty

 • systém automatického brzdenia po náraze

 • Vďaka týmto a ďalším technológiám je model XC40 jedným z najbezpečnejších a najlepšie vybavených malých luxusných SUV.

  K dispozícii sú momentálne len dve motorizácie: turbodiesel D4 s výkonom (140 kW) a benzínová varianta T5 (182 kW). Obidve pohonné jednotky spolupracujú s pohonom všetkých kolies AWD a 8 stupňovou automatickou prevodovkou. Tieto motorizácie sú zatiaľ v ponuke len v dvoch stupňoch výbavy a to Momentum a R-Design.

  Aktuálne ceny vozidiel
  XC40 2.0 D4 Drive-E AWD Momentum (A8) 42.200 EUR
  XC40 2.0 D4 Drive-E AWD R-Design (A8) 45.350 EUR
  XC40 2.0 T5 Drive-E AWD Momentum (A8) 43.200 EUR
  XC40 2.0 T5 Drive-E AWD R-Design (A8) 46.350 EUR

  V polovici budúceho roka sa začnú predávať aj zvyšné konfigurácie motorov, pohonov a prevodoviek. Naftová D3 (110 kW) bude v ponuke s pohonom predných ako aj všetkých kolies AWD, manuálnou a aj automatickou prevodovkou. Benzínovú paletu motorizácii rozšíri agregát T3 (113 kW) a T4 (145 kW) s pohonom predných ako aj všetkých kolies kolies AWD.

  V ponuke pribudnú samozrejme aj výbavové stupne. Základný stupeň s označením Kinetic a najbohatší výbavový stupeň Inscritption.

  Text a foto: Oliver Mauer


  Súvisiaci článok:

  Tlačová správa - Volvo otvorilo nový showroom a predstavilo model XC40

  Testy a prezentácie:
  Redakčný test: Volvo V90 Cross Country 2.0 D5 Drive-E AWD Cross Country Pro
  Redakčný test: Volvo V60 2.4 D5 AWD Summum
  Redakčný test: Volvo S60 2.0 T Summum
  Redakčný test: Volvo XC70 2.4 D5 AWD Summum
  Prezentácia: Volvo a škola bezpečnej jazdy
  Prezentácia: Volvo XC60
  Redakčný test: Volvo C30 1.8 Summum R-design

    

  [ Späť na prezentácie noviniek | Zoznam sekcií ]