Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

magazín
bezpečnosť: S Das WeltAuto v Driving Academy (03/2016)  Vytlačiť stránku
redaktor: p.purdeš, 23.03.2016;

Porsche Slovakia (garant značky Das WeltAuto.) nás požiadal o nezávislé testy jazdených vozidiel. Aj tentokrát to boli štyri vozidlá a opäť sme ich prevetrali na výcvikovej trati Driving Academy pri Slovakia Ringu v Orechovej Potôni. Testovali sme osobnú dodávku VW Caddy Maxi 2.0 TDI, VW Golf Variant Alltrack 2.0 TDI, VW Touareg Mountain 3.0 V6 TDI a Audi Q7 3.0 TDI Quattro. Na vozidlách sme si okrem správania sa v kritických situáciách za podpory bezpečnostných systémov všímali aj ich mieru opotrebenia a celkovú prípravu na ďalší predaj.
______________________________________________________________________________________________

Das WeltAuto. je značka, ktorá poskytuje dôkladne preverené jazdené osobné a úžitkové automobily prevažne Volkswagen, Audi a Seat. Okrem optického preverenia technického stavu, odstránenia zistených porúch zaškolenými pracovníkmi zmluvného autoservisu, je každé jazdené vozidlo ošetrené profesionálnou autokozmetikou. S jazdeným automobilom kúpeným pod značkou „Das WeltAuto.“ si majiteľ odnesie aj certifikát istoty so zárukou na 12 mesiacov. Predajcovia kupujúcemu garantujú možnosť výmeny vozidla za iný model v rámci ponuky Das WeltAuto. Financovanie, poistenie, originálne náhradné diely vrátane príslušenstva a garancia mobility sú ďalšie služby garantované značkou Das WeltAuto. Na Slovensku má 9 zmluvných partnerov.

logo Weltauto Najlepšie jazdené vozidlá.
S garanciou.

______________________________________________________________________________________________

Nad Slovakia Ringom vládlo krásne slnečné počasie a my sme sa tešili na testovanie áut, ktoré už boli na parkovisku pre nás pripravené. Vyskúšali sme si osobnú dodávku, kombi vozidlo a aj SUV. Niektorí z nás tu boli prvýkrát, preto bola radosť o to väčšia.

 • na začiatku prišla na rad skúška na šmykľavom povrchu do ľavotočivej zákruty z kopca. Do nej sme prudko brzdili a snažili sa vyhnúť vodným stenám pri rýchlosti okolo 40 km/h.
 • druhá skúška bola jazda cez priečnu odtrhovú plošinu. Nájazdová rýchlosť bola približne 40 km/h. V momente, keď predné kolesá prešli cez plošinu, tá sa aj s vozidlom posunula do strany a zadnú časť vozidla „hodila“ do šmyku. Smer pohybu plošiny je náhodný a rýchlosť regulovaná. Aby bol šmyk simulovaný dokonale, povrch je hladký a polievaný vodou.
 • tretia skúška bola zameraná na aquaplaning. Nájazdová rýchlosť bola medzi 60 až 80 km/h. V tejto rýchlosti bolo potrebné prejsť „aquaplaningovou jamou“ napustenou vodou.
 • štvrtou skúškou sme zisťovali hranicu nedotáčavosti vozidiel. Jazdili sme v jednom smere na šmykľavej kruhovej dráhe polievanej vodou pri rýchlosti okolo 40 km/h.
 • posledným testom bola jazda medzi rovnomerne rozostavané kužele, takzvaný slalom.
 • Nakoniec sme už len vykonali statickú obhliadku vozidiel so zameraním na výbavu, známky opotrebenia a pripravenosť k predaju.

  Podrobnosti o testovaných vozidlách a ako dopadli pri jednotilivých skúškach si môžete prečítať tu:
  VW Caddy Maxi
  Volkswagen Golf Variant Alltrack
  VW Touareg Mountain
  Audi Q7

  Text: Peter Purdeš
  Foto: Ing. Václav Ptáček

  Podobné články:
  S Das WeltAuto v Driving Academy (05/2015)
  S Das WeltAuto v Driving Academy (09/2014)
  S Weltautom na Slovakia Ringu (11/2012)
  Testovali sme jazdené automobily z portfólia Weltauto (09/2011)
  V Pachfurthe sme testovali jazdené vozidlá z portfólia Weltauto (06/2010)
    

  [ Späť na bezpečnosť | Zoznam sekcií ]