Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
automobily osobné: Lexus predstavil úplne nový model LM
19. apríl 2023 @ 07:39:13 CEST, poslal k.zechmeister

LEXUS Model LM je pre značku Lexus v Európe úplne novým typom vozidla, ktoré poskytuje maximálny luxus limuzíny vo formáte priestranného viacúčelového vozidla.

Toto luxusné viacúčelové vozidlo je štvrtým modelom s dizajnom Lexus Next Chapter a nasleduje po úspešne uvedených nových SUV NX a RX a plne elektrickom modeli RZ. Je poslednou fázou kompletnej obnovy zostavy produktov, v rámci ktorej značka zaviedla nové platformy, nové pohonné jednotky a inovatívne technológie.

Ako naznačuje písmeno „L“ v jeho názve, viacúčelové vozidlo LM je popri sedane LS, kupé a kabriolete LC a na trhoch východnej Európy aj SUV LX vlajkovým modelom značky Lexus. Vývoj modelu LM bol v plnej miere zameraný na človeka, podobne v prípade všetkých nových modelov značky Lexus.Hlavný dôraz sa kládol na komfort a pohodlie cestujúcich, pričom pohostinnosť omotenaši, ktorou je Lexus známy, sa v kabíne posunula na nevídanú úroveň. Každý detail je navrhnutý tak, aby sa cestujúci cítili ako doma, kde je o nich dokonale postarané, či už chcú počas cesty oddychovať alebo pracovať. Sedadlá sú navrhnuté tak, aby poskytovali ideálnu oporu a pohodlie. Prostredie kabíny je presne regulované z hľadiska teploty, kvality vzduchu a osvetlenia. K dispozícii je jednoduchý a intuitívny prístup k prvkom pripojenia a zábavy, vrátane 48-palcového širokouhlého monitora s rozlíšením HD a referenčného individualizovaného audiosystému s priestorovým zvukom Mark Levinson 3D Surround Sound.

Pokiaľ ide o zážitok z jazdy, vodič si vďaka vysokej tuhosti a nízkemu ťažisku, ktoré ponúka globálna platforma GA-K spoločnosti Lexus, môže vychutnávať prirodzený dialóg s vozidlom a ničím nerušený komfort, kontrolu a spoľahlivosť Rukopisu jazdy značky Lexus. Pre pobyt vo vozidle platí, že aplikácia remeselného spracovania a pokročilých technológií verne zodpovedá vízii značky z hľadiska pohostinnosti omotenaši, ktorej zásadou je zabezpečiť, „aby bol luxus osobný“.Rozšírenie ponuky o model LM pomáha spoločnosti Lexus napĺňať cieľ, ktorým je ponúkať rozmanitejšie produkty, ktoré budú uspokojovať širšie spektrum potrieb a životného štýlu zákazníkov. Toto nie je nejaká prerobená dodávka s novým účelom – model LM je v každom ohľade samostatné špecializované osobné vozidlo.

V ponuke budú dve verzie, so štyrmi alebo siedmimi miestami na sedenie
V sedemmiestnom modeli je stredný rad sedadiel VIP prioritný z hľadiska priestoru a dostupných funkcií a dodatočný tretí rad má k dispozícii tri sklopné sedadlá, ktoré sa dajú sklopiť, keď je potrebný väčší priestor pre náklad.

Multifunkčný panel v štýle smartfónu
Rýchle a intuitívne nastavenie viacerých prvkov a funkcií kabíny zabezpečuje ovládač v štýle smartfónu. Možno ho použiť na ovládanie audiosystému, nastavení klimatizácie, funkcií sedadiel, osvetlenia interiéru aj slnečnej clony na oknách. Nový Lexus LM je zároveň prvým modelom na svete s funkciou rozpoznávania hlasu, ktorá reaguje konkrétne na príkazy cestujúcich na zadných sedadlách.Stropná konzola
V zadnej časti kabíny sa nachádza elegantná stropná konzola, ktorá obsahuje ovládacie prvky dverí, odkladací priestor na drobné predmety a snímače na sledovanie teploty. Jej centrálne umiestnenie umožnilo maximálne zväčšenie priestoru nad hlavou.Hybridno-elektrický pohon
V Európe bude model LM v ponuke ako LM 350h s 2,5-litrovým hybridno-elektrickým hnacím ústrojenstvom bez nutnosti dobíjania z vlastnej dielne spoločnosti Lexus. Tento systém, ktorý poháňa aj úplne nové modely NX 350h a RX 350h, sa osvedčil vďaka svojmu tichému a kultivovanému chodu a vysokej účinnosti. Maximálny výkon dosahuje 184 kW (250 koní) s najvyšším krútiacim momentom 239 Nm.

V rámci štandardnej výbavy model disponuje elektronickým pohonom všetkých kolies E-Four so zvýšenou mierou rozdelenia krútiaceho momentu na zadnej náprave, čo vozidlu poskytuje stabilný postoj pri prejazde zákrutami a prispieva k vyššej miere pohodlia na zadných sedadlách. Systém dokáže upraviť pomer krútiaceho momentu predného a zadného pohonu v rozmedzí 100:0 až 20:80, a zaistiť tak bezpečné ovládanie pri rozjazde alebo vjazde do zákruty na nespevnenom alebo klzkom povrchu.

Úplne nový Lexus LM bude v ponuke na európskych trhoch od jesene 2023.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /LEXUS/