Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
štatistika: V Trnave vyrobili 500 000 kusov modelu Peugeot 208
20. marec 2023 @ 12:24:36 CET, poslal k.zechmeister

PEUGEOT Z liniek trnavskej automobilky Stellantis Slovakia, dňa 14. marca 2023, zišlo už 500 000 vozidiel modelu Peugeot 208. Vôbec prvý exemplár, tohto veľmi úspešného modelového radu, bol v Trnave vyrobený 27. novembra 2018. Peugeot 208 mal svoju svetovú premiéru v marci 2019 na Autosalóne v Ženeve. V roku 2020 získal prestížny titul CAR OF THE YEAR.

Začiatok výroby tohto modelu priniesol do Trnavy okrem nových farebných odtieňov aj viacero technických noviniek ako modernú, flexibilnú a ekologickú platformu známu pod skratkou CMP (Common Modular Platform) a vďaka modelu Peugeot 208 prišlo do Trnavy aj lisovanie časti karosérie z hliníka.Odvtedy z liniek v Trnave zišlo už pol milióna vozidiel, ktoré putovali ku klientom z celého sveta a ako keby zázrakom, 500 000 tisíci kus si našiel svojho slovenského majiteľa. Najpredávanejší model v Európe za rok 2022 pýšiaci sa produkčným číslom 500 000 teda úplne náhodne patrí klientovi priamo zo Slovenska. Konkrétne ide o Peugeot 208 vo farbe sivá Artense s presklenou panoramatickou strechou, vo verzii GT s benzínovým pohonom.

Jubilejný, klientom vysnívaný model, bol objednaný koncesionára značky Peugeot FINAL CD v Žiline a výnimočne počkal na svoje odovzdanie priamo v trnavskom závode, kde si ho nový majiteľ mohol slávnostne prevziať priamo z výrobnej linky v momente, keď prešiel záverečnou finálnou kontrolou.

Budúci majiteľ sa nielen prvýkrát stretol so svojím novým autom, ale videl aj tváre ľudí, ktorí mu ho vyrobili a samozrejme na druhej strane aj oni sa osobne stretli s majiteľom nimi vyrobeného automobilu, veľkým fanúšikom značky Peugeot.Odovzdávanie sa po celý čas nieslo v slávnostnom duchu za prítomnosti generálneho riaditeľa závodu Stellantis, pána Martina Dzamu, spolu s riaditeľkou Final CD Žilina Katarínou Chochuľovou a zástupkyňou importéra na Slovensku, riaditeľkou značky Peugeot, Zuzanou Karhútovou.

Zdroj: P Automobil Import s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /PEUGEOT/