Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
automobily osobné: Vďaka verzii GR Sport získava Toyota RAV4 športový rozmer
26. október 2022 @ 10:52:59 CEST, poslal k.zechmeister

TOYOTA Po úspešnom zavedení verzií GR Sport do ostatných modelových radov, ako napríklad Yaris, Yaris Cross, Corolla, C-HR a Hilux, získava aj RAV4 nový balík dizajnových prvkov a špeciálne vyladené ovládanie, ktoré osloví zákazníkov preferujúcich ostrejší imidž.

Nové vyhotovenie je dostupné s hybridným elektrickým pohonom a inteligentným systémom pohonu všetkých kolies (AWD-i). Čo sa týka štýlu, inšpiruje sa viacnásobnými víťazstvami tímu TOYOTA GAZOO Racing na svetovom šampionáte.

Exteriér
Vyhotovenie GR Sport je z dizajnového hľadiska naozaj odvážne. Pridáva lemy blatníkov, bočné lišty a ozdobné prvky na dverách batožinového priestoru v lesklej čiernej úprave. V prednej časti vozidla sa vynímajú výraznejšie obruby hmlových svetiel s rovnakým čiernym vzorom mriežky ako na maske chladiča i nové predné spojlery – s tmavostriebornou úpravou, kde majú primerane pre daný systém pohonu aj odlišný dizajn. Nenápadné znaky GR na mriežke chladiča a dverách batožinového priestoru poukazujú na športovejší charakter vozidla.Nový variant RAV4 GR Sport ako vôbec prvé vozidlo ponúka zliatinové disky kolies so špeciálnou úpravou, ktorá využíva novú techniku ultrapresného rezania čiar. Štandardne montované 19-palcové disky majú lesklú čiernu úpravu s jemne vyfrézovanými úzkymi detailmi so svetlým povrchom. Toto riešenie skvelo zvýrazňuje ich robustný dizajn s piatimi dvojitými lúčmi.

Interiér
Interiéru dominuje športový, a pritom dokonale prepracovaný vzhľad. Športové predné sedadlá ponúkajú na dotyk príjemné čalúnenie so semišovým efektom a opory zo syntetickej kože – žiadny z týchto materiálov neobsahuje živočíšne produkty. Na opierkach hlavy nájdeme čierne na čiernom reliéfne logo GR, zatiaľ čo kontrast vytvára strieborné prešívanie na sedadlách, volante a radiacej páke, ako aj ozdobné detaily farby Gunmetal na dverách a volante. Logo GR sa vyníma aj na koberčekoch a volante.K štandardnej výbave nových variantov patrí nový multimediálny systém s 10,5-palcovým displejom s vysokým rozlíšením a tiež 12,3-palcový združený prístroj vodiča s možnosťou prispôsobenia. Ide o kľúčové prvky modernizácie vozidla RAV4 v rámci modelového ročníka 2023. Podobne aj bezpečnostné a asistenčné systémy vodiča pod hlavičkou Toyota T-Mate zahŕňajú dodatočné funkcie najnovšej generácie balíka Toyota Safety Sense. Súčasťou balíka sú nový asistenčný systém núdzového riadenia a vylepšený prednárazový bezpečnostný systém.

Okrem toho, verzia GR Sport štandardne ponúka elektrické ovládanie predných sedadiel a k tomu pamäťovú funkciu pre sedadlo vodiča i panoramatický monitor.

Výkon
Športovejší vzhľad vyhotovenia GR Sport dopĺňajú aj dodatočné vylepšenia systému zavesenia kolies. Očakáva sa, že vďaka novým, tuhších pružinám a nastaveniam tlmičov získa RAV4 GR Sport lepšiu ovládateľnosť a ponúkne pútavejší zážitok z jazdy.Nová verzia RAV4 Hybrid GR Sport bude v Európe dostupná od 4. kvartálu 2022.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /TOYOTA/