Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
automobily osobné: Toyota zmodernizovala model Highlander
15. júl 2022 @ 15:21:54 CEST, poslal k.zechmeister

TOYOTA Highlander, najväčšie hybridné SUV značky Toyota, ponúkne v modelovom roku 2023 možnosť sviežeho nového vzhľadu a nových technológií, ktoré prinesú pripojenejší a osobnejší používateľský zážitok.

Highlander, ktorý v západnej Európe debutoval v roku 2021, ponúka kultivovanosť s flexibilným sedemmiestnym interiérom a inteligentným pohonom všetkých kolies AWD-i. Novinkou pre rok 2023 je sýta zelená smaragdová metalická farba (na foto), ktorá zvýrazňuje charakteristický štýl modelu Highlander a dáva mu vyniknúť na ceste. Kontrastný nádych štýlu dodávajú nové 20-palcové lesklé čierne disky kolies z ľahkých zliatin, zatiaľ čo možnosť koženého čalúnenia sedadiel v odtieňoch béžovej a karamelovej zvýšila exkluzívny vzhľad a charakter interiéru.Highlander je ďalším z modelov, ktorý využíva nový multimediálny systém Toyota Smart Connect a Toyota Smart Connect Plus. Obsahuje 12,3-palcový dotykový displej s vysokým rozlíšením a ďalšie pridané funkcie, ako je napríklad cloudová navigácia s aktuálnymi informáciami o dianí na cestách v reálnom čase či palubný hlasový agent. Prístup ku cloudovej navigácii je možný bez nutnosti spárovania smartfónu a bez dodatočných nákladov na dáta. Highlander sa predáva so štvorročným dátovým balíkom zahrnutým v cene, ktorého súčasťou sú aj pohodlné aktualizácie systému cez internet. Modely s vyšším stupňom výbavy sú vybavené systémom Toyota Smart Connect Plus, ktorý navyše poskytuje zabudovaný navigačný systém, ten umožňuje plánovanie ciest aj v prípade, že nie je k dispozícii pripojenie ku cloudu. Systém tiež poskytuje 3D mapovanie mesta, rozpoznávanie dopravných značiek a informácie o polohe pevných rýchlostných radarov.

Nové systémy umožňujú užitočné diaľkové funkcie, ako je zamykanie a odomykanie dverí či obsluha výstražných svetiel, ktoré pomáhajú lokalizovať vozidlo na rušnom parkovisku. Umožňujú bezdrôtové pripojenie smartfónu prostredníctvom systému Apple CarPlay a káblové pripojenie na používanie systému Android Auto. Všetky modely Highlander sa teraz dodávajú s bezdrôtovou nabíjacou priehradkou, ktorá je v záujme jednoduchšieho používania premiestnená do prednej konzoly.Prístrojový displej vodiča prešiel kompletnou zmenou dizajnu. V novej verzii obsahuje nový 12,3-palcový digitálny kombimeter, ktorý zobrazuje ľahko čitateľné informácie a ponúka intuitívne ovládanie. Displej vytvára efekt trojrozmerného vypuklého bloku prístrojov, ktorého grafiku si môže vodič prispôsobiť podľa vlastných preferencií, pričom vybrať si môže zo štyroch dizajnových motívov: Casual (neformálny), Smart (elegantný), Tough (drsný) a Sport (športový).

V západnej Európe si Highlander 2023 zachová hybridné elektrické pohonné ústrojenstvo s výkonom 248 k (DIN) a emisiami CO2 na úrovni 149 g/km (kombinovaný cyklus WLTP), čo je najlepší pomer hmotnosti a emisií v tomto segmente.

Cena modelu začína sumou 50.490 eur vo výbave Comfort. Výbava Prestige stojí 56.690 eur a najbohatšia Executive 60.890 eur. Objednávať model je možné už teraz. Prvé dodávky sa začnú vo 4. štvrťroku 2022.

Zdroj: TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /TOYOTA/