Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
všeobecné: Audi predstavuje nové pakety pre modely RS 4 Avant a RS 5
17. máj 2022 @ 14:36:48 CEST, poslal v.ptáček

AUDI Audi Sport GmbH zvýrazňuje športový charakter modelov Audi RS 4 Avant a Audi RS 5. Nový paket competition je prešpikovaný prvkami, ktoré vizuálne dodávajú vozidlám ostrejší vzhľad a súčasne aj umocňujú emócie pri jazde.

Paket competition plus navyše so svojim voliteľným nastaviteľným podvozkom (športový podvozok RS pro) zabezpečuje maximum dynamiky a pôžitku z jazdy pri zachovaní spôsobilosti na každodenné jazdenie. Menej je niekedy viac: vďaka zredukovanému tlmeniu hluku sa RS 4 Avant a RS 5 vyznačujú dramatickou akustikou na novej úrovni. Energický motor 3.0 V6 Biturbo dosahuje výkon 331 kW (450 k) a poskytuje maximálny krútiaci moment 600 Nm v pásme od 1900 do 5000 otáčok za minútu (kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 8,8 – 8,7; kombinované emisie CO2 v g/km: 201– 199). Od júla budú Audi RS 4 Avant a RS 5 s paketmi competition v showroomoch predajcov.

Vyššia úroveň športových vlastností
Napriek orientácii na zvýšenie pôžitku z jazdy poskytuje manuálne nastaviteľný športový podvozok RS pro širokú škálu vlastností medzi komfortom a vysokou jazdnou dynamikou. Vďaka tomu sa dajú aj dlhé jazdy absolvovať pohodlne s využitím všetkých dostupných asistenčných systémov a bez akýchkoľvek obmedzení. Tento nastaviteľný podvozok má pri RS 4 Avant alebo RS 5 z výroby o 10 milimetrov menšiu svetlú výšku oproti bežným exemplárom RS. Navyše sa podvozok dá nastaviť o ďalších 10 milimetrov nižšie, čo predstavuje zmenšenie svetlej výšky celkovo o 20 milimetrov oproti sériovému vyhotoveniu. Zmenená charakteristika pružín, v troch stupňoch nastaviteľné tlmiče pruženia a tvrdšie stabilizátory nielen umocňujú zážitok z jazdy ale pri jazde na pretekovom okruhu umožňujú skrátiť časy na kolo. Jazdné vlastnosti sú so športovým podvozkom RS pro ešte precíznejšie a agilnejšie. Okrem toho je pri obidvoch paketoch competition obmedzovač maximálnej rýchlosti nastavený na vyššiu hodnotu 290 km/h.

Audi RS 4 Avant (kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 8,8 – 8,7; kombinované emisie CO2 v g/km: 201– 199) s paketom competition vyšprintuje z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy, čo predstavuje zlepšenie oproti sériovej verzii o 0,2 sekundy. Audi RS 5 Coupé a RS 5 Sportback (kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 8,8 – 8,7; kombinované emisie CO2 v g/km: 201– 199) absolvujú štandardný šprint 0-100 km/h za 3,8 sekundy, čo predstavuje zlepšenie o 0,1 sekundy.Prevodový pomer dynamického riadenia je zmenený na 1:13,1. Vďaka tomu majú modely RS 4 a RS 5 lepšiu smerovú stabilitu pri stredných, vysokých a veľmi vysokých rýchlostiach. Prepracovaný športový diferenciál systému quattro predovšetkým pri nastavenom jazdnom režime „dynamic“ zvyšuje agilitu a tým aj pôžitok z jazdy. Nový dátový súbor v riadiacej jednotke so zmenenými parametrami zabezpečuje prenos väčšieho podielu krútiaceho momentu motora na zadné kolesá. Okrem toho modifikovaný softvér riadiacej jednotky prevodovky - ktorý Audi Sport GmbH používa iba v kombinácii s paketmi competition - zabezpečuje skrátenie časov radenia a tým citeľne väčšie rozdiely medzi jednotlivými nastaviteľnými jazdnými režimami. Zvýšenú dynamiku je potrebné kompenzovať väčším negatívnym zrýchlením. V kombinácii s pneumatikami Pirelli P Zero Corsa, nanovo vyladeným softvérom ABS a brzdami RS s keramickými kotúčmi je brzdná dráha zo 100 km/h kratšia až o 2 metre.

Špeciálne pre pakety competition pripravila spoločnosť Audi Sport GmbH novú športovú výfukovú sústavu RS s matnými čiernymi koncovkami. Intenzívny zvuk pri tom vzniká nielen použitím tejto výfukovej sústavy, ale aj redukciou tlmiacich materiálov medzi motorovým priestorom a kabínou posádky, ktorá súčasne prispieva k zníženiu hmotnosti vozidla o 8 kilogramov. Modifikácia softvéru riadiacej jednotky motora spôsobuje výraznejšiu zmenu dynamického zaťaženia v športovom režime prevodovky S keď je v systéme Audi drive select nastavený jazdný režim „dynamic“ čo zaručuje ďalšie zvýšenie emocionality.

Ostrejší vzhľad
V interiéri pakety competition a competition plus prinášajú atraktívne novinky. Bočné kryty rámov sedadiel majú vyhotovenie v čiernom klavírovom laku. Na želanie môžu byť sériové športové sedadlá RS s integrovanými opierkami hlavy potiahnuté kombináciou mikrovlákna Dinamica a kože Perlnappa. Materiál Dinamica je približne zo 45 percent vyrobený z vlákien z recyklovaných PET fliaš, na poťahy sedadiel je spracovaných 215 gramov PET vlákien. Navonok športový charakter zvýrazňujú kruhy Audi a označenie modelu v lesklom čiernom vyhotovení na kapote a dverách/veku batožinového priestoru. Po prvý raz je pre RS 4 a RS 5 k dispozícii k dispozícii farba karosérie Sebring Black Crystal effect. Kto chce ďalej zvýrazniť športový vzhľad svojho RS 4 Avant alebo oder RS 5, môže si objednať disky z ľahkej zliatiny competition vo farbe Phantom Black s lesklo sústruženými povrchovými plochami. Na želanie môžu byť tieto disky vo formáte 20 palcov vybavené vysoko výkonnými pneumatikami Pirelli P Zero Corsa, ktoré sú vhodné rovnako na jazdene po ceste, ako aj po pretekovom okruhu. Audi RS 5 má sériovo adaptívne svetlomety LED Matrix s laserovými diaľkovými svetlami. Audi RS 4 Avant a Audi RS 5 s paketom competition majú sériovo dizajnový komplet Optik Paket Black, na želanie a za príplatok Audi montuje exkluzívny dizajnový komplet z lesklého karbónu.Výlučne v kombinácii s paketmi competition je karbónový paket alternatívne dostupný aj v matnom vyhotovení (Carbon matt). Pri ňom sú povrchové diely ako napríklad kryty vonkajších spätných zrkadiel, lišta predného spojlera, bočné lamely, lišty v obkladoch prahov karosérie a difúzor v zadnom nárazníku vyhotovené z matného karbónu. Všetky ostatné plastové diely na karosérii sú čierne.

Ceny
Audi RS 4 Avant má v Nemecku stanovenú cenu (s DPH 19 percent) od 86 000 euro, Audi RS 5 Coupé od 87 000 Euro a RS 5 Sportback od 87.000 euro. Príplatok za paket competition je 7875 Euro, za paket competition plus 11 875 eur.

Zdroj: PORSCHE SLOVAKIA, spol. s r.o


Súvisiace správy

Najčítanejšie /AUDI/