Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
štatistika: Volkswagen Slovakia vyrobil 6-miliónte vozidlo
11. marec 2020 @ 19:58:06 CET, poslal p.mauer

VW V bratislavskej automobilke Volkswagen Slovakia zišlo 9. marca 2020 z výrobnej linky jubilejné 6-miliónte vozidlo. Stal sa ním elektrický Volkswagen e-up! Objednal si ho zákazník zo Švédska.

Za uplynulých takmer 30 rokov vyrobil bratislavský závod Volkswagen Slovakia viac vozidiel, ako má Slovenská republika obyvateľov. Prvý miliónový míľnik zaznamenal v roku 2003. V novom tisícročí bol nárast výroby dynamickejší ako v 90. rokoch , čo spôsobil príchod viacerých kľúčových produktov, ktoré sú súčasťou portfólia dodnes, ako aj nové moderné technológie.


„Šesť miliónov vyrobených vozidiel pre zákazníkov z celého sveta v tej najvyššej kvalite svedčí o kompetentnosti manšaftu a tímovej práci, od čoho vo veľkej miere závisí produkcia vozidiel. Ďakujem všetkým kolegom, ktorí sa na tomto úspechu podieľali,“ uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia. „Aby sme mohli byť rovnako úspešní aj v budúcnosti, musíme v týchto pre automobilový priemysel náročných časoch prijať opatrenia, ktoré nám pomôžu získať nové projekty, a tým zabezpečiť zamestnanosť,“ dodal.


Šesťmiliónty nový Volkswagen e-up! si objednal švédsky zákazník v bielej farbe (pure white), vďaka ktorej dostalo jubilejné vozidlo prezývku Snehová vločka. Elektrické vozidlo s nulovými emisiami m á dvojnásobne väčší dojazd ako jeho predchodca. V Bratislave vzniká na jednej linke s polu s dvomi elektrickými súrodencami ŠKODA CITIGO e iV a SEAT Mi i . Prvé čisto elektrické vozidlo koncernu Volkswagen bolo vyrobené v roku 2013 na Slovensku.
__________________________________________________________________________

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6 milióna vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň jedným z najväčších súkromný ch zamestnávateľov v krajine. Priemerný hrubý mesačný príjem bez započítania manažmentu spoločnosti je vo Volkswagen Slovakia 1 954 eur (za rok 2018). Medzi mnohými sociálnymi benefitmi je aj 13. a 14. plat. Volkswagen Slovakia je spolu so svojimi zamestnancami najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už vyše 4,5 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e up!, SEAT Mii electric, ŠKODA CITIGOe iV. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Zdroj: Mgr. Lucia Kovarovič Makayová, Volkswagen Slovakia, a. s.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /VW/