Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
bezpečnosť: Najbezpečnejšie autá vo svojej triede v roku 2019
16. január 2020 @ 14:44:43 CET, poslal p.mauer

Euro NCAP Euro NCAP uverejnilo najbezpečnejšie autá vo svojej triede za rok 2019. Z 50 hodnotených automobilov 41 získalo najvyššie ocenenie. Rok 2019 je preto jedným z najpôsobivejších rokov, odkedy Euro NCAP začala hodnotiť bezpečnosť automobilov na európskom trhu.

Mercedes-Benz znovu získal prvenstvo v kategórii najvýkonnejších malých rodinných automobilov. CLA je športovou alternatívou k sedanu triedy A, víťazovi minuloročnej výstavy Best in Class. V troch zo štyroch oblastí bezpečnosti dosiahol viac ako 90 % a dosiahol najlepšie celkové hodnotenie roka. Je pozoruhodné, že Mercedes-Benz v roku 2019 získal päť-hviezdičkové hodnotenie pre ďalších päť modelov, všetky s vynikajúcou ochranou pred nárazmi a asistenciou vodiča.

Aj tento rok sa Tesla výrazne prezentovala. Model X je víťazom roku 2019 v kategórii veľkých terénnych vozidiel, pričom SEAT Tarraco je na druhom mieste. Model Tesla 3 je špičkou v kategórii „Elektrické a hybridné vozidlá“ a spolu s BMW radu 3 zdieľa najvyšší post v kategórii Veľká rodina. Dve autá skončili s rovnakým celkovým skóre, pričom BMW má lepšie skóre v ochrane chodcov, a Tesla v Safety Assist. Nová Octavia Škoda je v tejto kategórii na druhom mieste.

V kombinovanej triede Small Off-road / Small MPV trieda Subaru vyhráva s novým Foresterom, s vynikajúcim všestranným výkonom. Mazda CX-30 a VW T-Cross sú v tejto kategórii blízkymi nasledovníkmi. Napriek tomu, že Mazda chýbala na prvom mieste, mala vynikajúci rok, keď Mazda 3 získala výnimočný výkon v ochrane dospelých cestujúcich a získala druhé miesto za CLA Mercedes-Benz v kategórii Small Family Car.

V triede Supermini pretrváva remíza; Športové Audi A1 a najpredávanejší Renault Clio patria už roky medzi najobľúbenejšie a najžiadanejšie hatchbacky v Európe. Ich posledné generácie z roku 2019 v testoch vyšli rovnako dobre. Nováčik Ford Puma sa umiestnil na druhom mieste v tejto kategórii. Segment Supermini zostáva najkonkurencieschopnejšou na trhu, čo dokazuje prítomnosť 3, 4 a 5 hviezdnych automobilov v zozname a víťazi si zaslúžia mimoriadne kredity za nekompromisný postoj k bezpečnosti.

Nakoniec sa osobitne spomína vynikajúci výkon BMW Z4, jediného roadstera testovaného v roku 2019, ktorý však bezpochyby stanovil nový bezpečnostný štandard pre tento segment. https://www.euroncap.com/en/results/bmw/z4/38091

__________________________________________________________________________

O Euro NCAP
Euro NCAP organizuje nárazové testy na nové vozidlá a poskytuje spotrebiteľom motorových vozidiel realistické a nezávislé hodnotenie výkonnosti niektorých najpopulárnejších automobilov predávaných v Európe. Spoločnosť Euro NCAP, založená v roku 1997 a podporovaná niekoľkými európskymi vládami, automobilovými, spotrebiteľskými a poisťovacími organizáciami, sa rýchlo stala katalyzátorom povzbudenia k významnému zvýšeniu bezpečnosti pri návrhu nových automobilov.

Ratingy Euro NCAP sa striktne uplatňujú na vozidlá ponúkané v Európe. Hodnotenia sa neuplatňujú na modely ponúkané v iných regiónoch, aj keď sa predávajú pod rovnakým názvom, ak sa špecifikácia výroby a vybavenie môžu líšiť.

Zdroj: Euro NCAP, 08. 01. 2020


Súvisiace správy

Najčítanejšie /Euro NCAP/