Partneri

správy
ocenenia: Škoda získala ocenenia v ankete Best Cars 2017
27. marec 2017 @ 10:36:56 CEST, poslal k.zechmeister

SKODA V prestížnej súťaži Best Cars 2017 magazínu auto motor a šport udelili hlasujúci motoristi automobilke Škoda rad významných ocenení. Ako vlani, tak aj tento rok dominovali modely Škoda v troch kategóriách súťaže s najdlhšou tradíciou na Slovensku.

V súťažnej voľbe B s definovanými cenovými limitmi zvíťazili Škoda Fabia v triede malých automobilov, Škoda Octavia v nižšej strednej triede a Škoda Superb v strednej triede. Ďalší úspech zaznamenala aj novinka Škoda Kodiaq, keď v triede veľkých SUV prenikla medzi prémiové značky a skončila na 3. mieste. Čitatelia magazínu zároveň značku Škoda ocenili aj prvenstvom v kategórii Výhodný pomer ceny a hodnoty.

„Modely Škoda sa na Slovensku tešia veľkej obľube, čo dokazujú aj ocenenia vo všetkých prestížnych anketách motoristických médií na Slovensku,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. „Mimoriadne si vážime aj ocenenie v kategórii kvality našich služieb pre zákazníkov, keď nás hlasujúci motoristi ankety Best Cars 2017 zaradili do elitnej spoločnosti prémiových značiek. Neustále zvyšovanie kvality našich služieb patrí medzi priority značky Škoda, takže toto ocenenie je pre nás skvelým výsledkom.“

V triede malých automobilov v súťažnej kategórii B s cenovým limitom tak ako vlani, aj v tomto roku zvíťazila Škoda Fabia. Najpredávanejšiemu modelu na slovenskom trhu v roku 2016 sa na zadné svetlá pozerali modely VW Polo, Toyota Yaris, Suzuki Swift či Kia Rio.

Aj nižšia stredná trieda v rovnakej kategórii oslavovala rovnakého víťaza ako minulý rok - model Škoda Octavia. Najúspešnejší model českej automobilky porazil v najsilnejšom európskom segmente modely Opel Astra, Mazda 3, rovnako aj VW Golf a Renault Mégane.

V kategórii stredná trieda zvíťazila Škoda Superb. Takisto obhájila vlaňajšie prvenstvo, keď v tomto roku zvíťazila pred modelmi Mazda 6, VW Passat, Renault Talisman a Kia Optima.

Ďalší úspech zaznamenala aktuálna novinka Škoda Kodiaq, ktorá si stihla podmaniť Slovensko ešte pred svojím oficiálnym uvedením na náš trh. K prestížnym oceneniam Zlatý volant 2017, Auto roka 2017 v Slovenskej republike a k finálovej účasti vo svetovej súťaži World Car of the Year 2017 si Škoda Kodiaq pripísala aj tretie miesto v kategórii veľkých SUV (off-roadov), keď sa pred ňu tesne dostali modely Volvo XC 90 a Audi Q7 a až za ňou skončili modely ďalších prémiových značiek Mercedes-Benz G a Jaguar F-Pace.

Viac ako tretina hodnotiacich čitateľov zaradila značku Škoda na líderskú pozíciu v kategórii výhodný pomer ceny a hodnoty, s výrazným náskokom pred ďalšími súťažiacimi. Motoristická verejnosť na Slovensku tak potvrdila, že automobily Škoda sú pre našincov tou najlepšou voľbou pri kúpe automobilu. K ďalším úspechom značky Škoda patrí aj druhé miesto v kategórii dobré služby zákazníkom, keď za sebou nechala aj značky ako VW, BMW alebo Audi. Škoda bodovala aj v kategórii Vysoká cena pri ďalšom predaji, kde sa umiestnila na 3. mieste. Na rovnakú pozíciu čitatelia magazínu zaradili značku Škoda aj pri posudzovaní jej reklamy.

Časopis auto motor a šport vychádza v 15 krajinách na európskom, ázijskom i americkom svetadiele. Do tradičnej ankety magazínu auto motor a šport a internetového portálu autoviny.sk sa na Slovensku zapojilo 836 čitateľov.

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.