Partneri

správy
motoršport: 3. miesto pre Peugeot Sport Slovakia so slovenským modelom
26. júl 2016 @ 07:05:27 CEST, poslal p.purdes

PEUGEOT SPORT Rallye Tatry sa uskutočnili v termíne 23-25.07.2016 a boli v poradí tretím tohtoročným súťažným podujatím pre posádku Peugeot Sport Slovakia s Rastislavom Chválom a novou spolujazdkyňou Zuzanou Lieskovcovou.

Trieda 6, v ktorej štartuje aj naša posádka na modeli Peugeot 208 R2 bola na víkendovej Rallye Tatry najobsadenejšia, nakoľko v nej odštartovalo až 16 vozidiel. Naše víťazné ambície sa tento krát úplne nenaplnili. Napriek štyrom vyhratým rýchlostným skúškam skončila naša posádka na treťom mieste v triede.

Priebeh pretekov bol veľmi dramatický. Po jazdeckých chybách na úvodnom okruhu v uliciach Popradu prišli štyri vyhraté rýchlostné skúšky a svitala nádej na dobré umiestnenie, minimálne na druhej priečke. V druhej polovici súťaže však Rasťo nezabrzdil do retardéra a skončil jednou stranou auta vedľa cesty. Vychádzanie späť na cestu zabralo čas a nastala ďalšia stíhacia jazda na udržanie pozície. Na záverečnej rampe v Poprade síce posádka dvíhala nad hlavu poháre za druhé miesto, avšak traťoví komisári udelili neskôr posádke penalizáciu 10 sekúnd, čo znamenalo pre posádku 3.miesto. Bohužiaľ Rasťo pri veľkej snahe o rýchlosť, posunul pneumatiky v jednom z retardérov.

Rallye Tatry boli do poslednej sekundy napínavé, znamenali boj o cenné sekundy až do záverečných metrov. V konečnom účtovaní však tretie miesto zlepšilo pozíciu našej posádky v celkovom bodovom hodnotení, kedy na vedúcu posádku Tomáš Fusko a Jakub Slovák strácajú už len dva body.

Potešujúce je, že prvá päťka patrila kompletne značke Peugeot, čo je dôkazom veľkej športovej kvality aj nášho modelu Peugeot 208 R2. Sezóna však pokračuje a najbližšie našu posádku môžete stretnúť na Rallye Lubenik v termíne 11-13. Augusta. 2016 a následne na Rallye Košice v dňoch 9.-11.9.2016.

Zdroj: Peugeot Slovakia, s.r.o.