Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
všeobecné: Rýchly Maťo Homola vyzve na súboj stíhačku
28. august 2014 @ 15:45:56 CEST, poslal k.zechmeister

HOMOLA MOTORSPORT Automobilový pretekár Maťo Homola bude účastníkom slovenskej premiéry nevšedných pretekov. V rámci Medzinárodných leteckých dní SIAF 2014 v Sliači si vyskúša anglický športový špeciál Ariel Atom, v ktorom vyzve na súboj prúdové lietadlo Aero L-39 Albatros z lotyšsskej letky Baltic Bees.

Divákom priamo na letisku Sliač či pri obrazovkách RTVS sa oba tieto úžasné stroje predstavia v rýchlostných pretekoch na približne 4 km. Vyhrá Homolov Ariel s vynikajúcim pomerom výkon/hmotnosť, so zrýchlením z 0-100 km/h za 2,7 sekundy? Alebo letiaca stíhačka s maximálkou 750 km/h?

„Chcem vyhrať,“ jednoznačne tvrdí Maťo Homola, ktorý bol prítomný aj na pondelňajšej tlačovej konferencii v Sliači. „Je to moja filozofia pretekania. Keď idem do pretekov, mám tie najvyššie ciele. Aj teraz chcem vyhrať, hoci to nebude jednoduché, ale verím, že sa mi to v tomto športovom aute podarí. Je úžasné, čo dokáže. Maximálna rýchlosť Arielu je síce v polovici rovinky „iba“ 250 km/h, čo je v porovnaní s letiacou stíhačkou málo, ale na konci vzletovej dráhy sa obaja musíme otočiť a vrátiť sa do cieľa, t.j. do východzieho bodu. A tu sa práve sily vyrovnajú - stíhačka sa bude musieť na konci vzletovej dráhy otáčať vo veľkom oblúku a to bude moja výhoda. Len musím trafiť brzdný bod a nevyletieť do trávy,“ s úsmevom opisoval Maťo Homola, čo ho v sobotu a v nedeľu čaká.

Atraktívny súboj auta a lietadla bude na programe SIAF 2014 poobede po oba víkendové dni, dokonca v nedeľu si môžete tento súboj pozrieť aj v priamom prenose RTVS, ktorý začína o 14:00. Tím Homola Motorsport všetkých fanúšikov srdečne pozýva na letisko Sliač a Maťo Homola sa teší na stretnutie.

Zdroj: Homola Motorsport s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /HOMOLA MOTORSPORT/