Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ekológia: Vylepšený 100% elektrický Nissan LEAF
16. apríl 2013 @ 13:29:10 CEST, poslal p.mauer

NISSAN Spoločnosť Nissan dnes oslavuje začiatok novej smelej éry výroby automobilov v Európe oficiálnym začatím výroby nového a vylepšeného 100% elektrického vozidla Nissan LEAF.

 • 100% elektromobil LEAF ide do výroby v závode Nissan v Sunderlande
 • Vylepšený model s viac ako 100 aktualizáciami, dlhším dojazdom a rýchlejším nabíjaním
 • Oznámenie predstavuje investíciu v hodnote 420 miliónov GBP vo výrobe batérií a vozidiel LEAF vo Veľkej Británii
 • Výroba má vytvoriť viac ako 2 000 pracovných miest v automobilovom priemysle Veľkej Británie

 • _______________________________________________________________________

  Tento nový Nissan LEAF s viac než 100 aktualizáciami zišiel z linky v Sunderlande s využitím zdokonalených lítium-iónových batérií vyrábaných v novej fabrike na batérie vo Veľkej Británii. Dnešok znamená vyvrcholenie štvorročnej prípravy v závode. Pokračujúce inovácie v spoločnosti Nissan v elektrickej mobilite znamenajú, že svetovo najpredávanejší elektromobil je teraz ešte lepší. Nové vozidlo LEAF pre rok 2013 má viac ako 100 aktualizácií zameraných na to, aby technológia nulových emisií spoločnosti Nissan bola dostupná ešte väčšiemu počtu európskych vodičov vrátane dlhšieho dojazdu 199 km a možnosti dobíjania za polovičnú dobu než u prvej generácie vozidiel LEAF.

  Nissan LEAF novej generácie

  Britský premiér David Cameron povedal: „Rekordný minulý rok značky Nissan je úspešným rokom aj pre výrobu vozidiel vo Veľkej Británii. Dokazuje to ako britský automobilový priemysel konkuruje celosvetovej automobilovej výrobe. Vrelo vítam produkciu vylepšeného elektrického vozidla LEAF a spustenia fabriky na batérie v Sunderlande. Táto investíci v hodnote 420 miliónov libier podporí viac ako 2000 pracovných miest v našom automobilovom sektore."

  Vláda prisľúbila 400 miliónov libier na podporu programu, ktorý by mal z Veľkej Británie vytvoriť vedúci trh na poli ultra ľahkých karbónových vozidiel. Táto historická udalosť prichádza, keď závod Nissan v Sunderlande oslavuje výrobu viac ako siedmich miliónov vozov od začatia prevádzky v roku 1986. V minulom roku vyrobil 510 572 vozidiel, takže sa stal prvým závodom na automobily vo Veľkej Británii, ktorý vyrobil viac ako pol milióna automobilov za jeden rok. Výkonný viceprezident spoločnosti Nissan Andy Palmer oslávil oficiálne zahájenie výroby elektromobilov s 6 100 zamestnancami, ktorí sú teraz v závode zamestnaní. „Dnešné oznámenie opätovne potvrdzuje pevný záväzok spoločnosti Nissan na sledovanie nulových emisií."

  „Nissan LEAF je naše doteraz technicky najvyspelejšie vozidlo a začatie výroby tohto nového modelu spolu s batériami v Sunderlande je obrovskou vzpruhou nielen pre elektromobilitu, ale aj pre britskú výrobu. Ukazujeme, že môžete prevádzkovať svetovo bezkonkurenčný závod vo Veľkej Británii takmer 30 rokov a výstavba závodu na batérie je hlasom dôvery v schopnosti krajiny podporovať technologicky vyspelú výrobu."

  „Do tohto bodu by sme nemohli dôjsť bez podpory a záväzku, ktorého sa nám dostalo od vlád v Európe, najmä od britskej vlády, ktorá podporuje automobilový priemysel, čo sa týka výroby a infraštruktúry pre dobíjanie elektromobilov. Rád by som tiež ešte raz vyzdvihol našu vďaku mnohým našim partnerom a ich silnej viere v sledovaní nulových emisií."

  S viac ako 54 000 autami Nissan LEAF, ktoré jazdia dnes na cestách po celom svete, a s dvoma rokmi skúseností s reálnymi nulovými emisiami za sebou dnešné oznámenie znamená začiatok vzrušujúcej kapitoly spoločnosti Nissan.

  Začatie výroby troch nových úrovní výbavy, novo upraveného interiéru, pridanie technológie Panoramatického kamerového systému a nových prvkov inteligentného ovládania špeciálne šitých pre európske komunikácie a postavených na unikátnom pocite pri riadení vozidla LEAF. Toto nové riešenie dáva zákazníkom v Európe vozidlo druhej generácie s nulovými emisiami skôr, než väčšina firiem vôbec začala výrobu svojho prvého elektromobilu.

  Nissan LEAF novej generácie

  Nové vozidlo LEAF, ktoré je integrované na rovnakej linke ako najpredávanejší model Nissan Qashqai, je hlavným míľnikom vo vedúcom globálnom postavení spoločnosti Nissan, čo sa týka nulových emisií. Len za 12 mesiacov zvýšil Nissan počet predajcov modelu LEAF zo 150 na 1 400 a počet dobíjacích miest v Európe vzrástol z 12 000 na viac ako 20 000, čo je dôkazom, že elektromobily sú stále lákavejšie.

  K novému vozidlu Nissan LEAF sa čoskoro pripojí čisto elektrická verzia úspešného modelu NV200, ktorý bude mať označenie e-NV200, a to ako vo verzii ľahkého úžitkového automobilu, tak v päťsedadlové verzii kombi. Vývoj špeciálneho vozidla taxi EV založenom na modeli e-NV200 je tiež v plnom prúde. V roku 2015 bude predstavený automobil Infiniti EV.

  Ďalšie články súvisiace s modelom LEAF:
  Nový Nissan LEAF (04/2013)
  Druhá generácia elektromobilu LEAF prichádza na slovenský trh
  Nissan LEAF dosiahol hranicu 50 000 predaných vozidiel
  Nissan Leaf - najlepšie vozidlo pre dochádzanie do práce
  Nissan urýchľuje rozvoj európskej siete rýchlonabíjacích staníc
  Nissan podniká kroky na rozvoj infraštruktúry pre elektromobily
  Nissan sa chystá elektrizovať mestá po celej Európe
  Nissan LEAF pre Europcar
  Nissan LEAF získal najvyššie hodnotenie bezpečnosti Euro NCAP
  Nissan LEAF - svetové auto roku 2011
  Elektromobil Nissan LEAF je Európskym autom roku 2011 (29.11.2010)
  Prvé elektromobily Nissan LEAF odovzdané v Európe
  Nissan LEAF získal ocenenie ECOBEST 2010
  Nissan LEAF sa bude vyrábať v Sunderlande
  Nissan LEAF NISMO RC
  _______________________________________________________________________

  Spoločnosť Nissan Motor, druhá najväčšia japonská automobilka v objeme výroby, sídli v japonskej Jokohame a je integrálnou súčasťou aliancie Renault-Nissan. Celosvetovo zamestnáva viac ako 150 000 pracovníkov a v roku 2010 dodala svojim zákazníkom cez 4 milióny vozidiel. V snahe vytvoriť zaujímavé a netradičné produkty pre každého ponúka v rámci značiek Nissan a Infiniti komplexnú škálu úsporných vozidiel s nízkymi emisiami. Ako priekopník na trhu vozidiel s nulovými emisiami začala automobilka Nissan novú éru elektromobility uvedením modelu Nissan LEAF. Ide o prvý cenovo dostupný, masovo vyrábaný elektromobil, ktorý získal množstvo medzinárodných ocenení vrátane prestížnej ceny Európske auto roku 2011.

  Zdroj: Peter Šatka, PR & Marketing Consultant Nissan Newsroom Slovensko; TS: 28.03.2013


  Súvisiace správy

  Najčítanejšie /NISSAN/