Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ekológia: Nissan LEAF pre Europcar
20. február 2012 @ 18:57:05 CET, poslal p.mauer

NISSAN Spoločnosti Nissan a Europcar oznámili, že cenami ovenčený 100% elektromobil Nissan LEAF bude dostupný v krátkodobých požičovniach v dvoch najrušnejších hlavných mestách Európy: v Paríži a Londýne. Toto Európske a Svetové auto roku 2011 si bude možné zapožičať už od konca februára. Vozidlo LEAF sa tak dostane k širšej verejnosti.

zväčšiť obrázok „K spolupráci so spoločnosťou Europcar a využitiu vozidla Nissan LEAF v ponuke krátkodobých požičovní v týchto dvoch rušných mestách sme mali dva dôvody," uviedol Guillaume Cartier, viceprezident pre predaj spoločnosti Nissan International SA. „Prvý je zrejmý: vďaka nulovej tvorbe emisií a potešeniu z jazdy je Nissan LEAF ideálnym vozidlom do centra miesta. Druhým dôvodom sú vodiči, ktorí si doposiaľ neboli istí, či by elektromobil spĺňal ich potreby. Zapožičaním vozidla Nissan LEAF a jeho použitím v praktickej prevádzke si môžu vozidlo sami vyskúšať," dodáva.

Vozidlo Nissan LEAF má homologovaný dojazd 175 km, čo je viac, než koľko za deň prejazdí 90 % Európanov.

„Spoločnosť Europcar dlhodobo podporuje elektromobily ako udržateľný dopravný prostriedok a je odhodlaná prispieť k rýchlemu prijatiu týchto vozidiel na trhu. Sme hrdí na to, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Nissan, napomôcť rozšíreniu elektromobilov a poskytovať našim zákazníkom čo „najzelenšie" riešenia mobility," povedal Rafael Girona, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Europcar.

Aj keď sa s vozidlom Nissan LEAF jazdí rovnako ľahko ako s tradičným automobilom, každému zákazníkovi, ktorý si vozidlo LEAF zapožičia, bude toto vozidlo osobne odovzdané zástupcom spoločnosti Europcar, ktorý prejde školením spoločnosti Nissan a bude dokonale oboznámený s vozidlom a jeho fungovaním. Pre ešte väčšie pohodlie zákazníkov sa spoločnosť Europcar Vozidlo postará o dobíjanie vozidiel a nebude účtovať ani elektrinu použitú pre dobíjanie vozidiel po zapožičaní, ani žiadny servisný poplatok, ako je to tradične pri vozidlách so vznetovými a zážihovými motormi. Úplný pokoj potom zákazníkom zabezpečí asistenčná linka Nissan, na ktorú sa môžu obrátiť s akoukoľvek otázkou. Po uplynutí doby zapožičania spoločnosť Europcar u zákazníkov poslúži prieskum spokojnosti a ich reakcie pri navrhovaní budúcich generácií elektromobilov Nissan.

Tento pilotný program, plánovaní zatiaľ na tri mesiace, má formu Konečnej dohody medzi týmito spoločnosťami a nasleduje po Memorande o porozumení, v ktorom sa obe spoločnosti zaviazali hľadať cesty, ako spoločne propagovať koncepciu automobilizmu bez emisií. Program sa plánuje neskôr rozšíriť aj do ďalších miest vo Francúzsku a Veľkej Británii ako aj iných európskych krajín.

Ďalšie články súvisiace s modelom LEAF:
Nissan urýchľuje rozvoj európskej siete rýchlonabíjacích staníc
Nissan podniká kroky na rozvoj infraštruktúry pre elektromobily
Nissan LEAF získal najvyššie hodnotenie bezpečnosti Euro NCAP
Nissan LEAF - svetové auto roku 2011
Elektromobil Nissan LEAF je Európskym autom roku 2011 (29.11.2010)
Prvé elektromobily Nissan LEAF odovzdané v Európe
Nissan LEAF získal ocenenie ECOBEST 2010
Nissan LEAF sa bude vyrábať v Sunderlande
Nissan LEAF NISMO RC
_______________________________________________________________________

Spoločnosť Nissan Motor, druhá najväčšia japonská automobilka v objeme výroby, sídli v japonskej Jokohame a je integrálnou súčasťou aliancie Renault-Nissan. Celosvetovo zamestnáva viac ako 150 000 pracovníkov a v roku 2010 dodala svojim zákazníkom cez 4 milióny vozidiel. V snahe vytvoriť zaujímavé a netradičné produkty pre každého ponúka v rámci značiek Nissan a Infiniti komplexnú škálu úsporných vozidiel s nízkymi emisiami. Ako priekopník na trhu vozidiel s nulovými emisiami začala automobilka Nissan novú éru elektromobility uvedením modelu Nissan LEAF. Ide o prvý cenovo dostupný, masovo vyrábaný elektromobil, ktorý získal množstvo medzinárodných ocenení vrátane prestížnej ceny Európske auto roku 2011.

Zdroj: Peter Šatka, PR & Marketing Consultant Nissan Newsroom Slovensko; TS: 20.02.2012


Súvisiace správy

Najčítanejšie /NISSAN/