Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
bezpečnosť: Nissan LEAF získal najvyššie hodnotenie bezpečnosti Euro NCAP
25. máj 2011 @ 11:00:41 CEST, poslal j.kval

NISSAN Európsky program hodnotenia nových vozidiel (Euro NCAP) priznal elektromobilu Nissan LEAF najvyššiu úroveň bezpečnosti na základe jeho výsledkov v prísnych nárazových testoch vykonaných nezávislou organizáciou. Vozidlo bez emisií získalo päť hviezdičiek a je prvým elektromobilom, ktorý takéto hodnotenie dosiahol.

Súčasný držiteľ titulu Európske auto roku a Svetové auto roku získal 89 % v hodnotení za bezpečnosť dospelých, 83 % v hodnotení za ochranu detí a 84 % v hodnotení za svoje palubné asistenčné bezpečnostné systémy, ktoré zahŕňajú štandardne systém elektronického riadenia stability (ESC) a obmedzovač rýchlosti. Kompaktný rodinný hatchback získal aj 65 % v hodnotení za bezpečnosť chodcov, čiastočne vďaka nízkej konštrukcii čelnej časti a aj vďaka relatívnej absencii „tvrdých bodov" pod kapotou.

zväčšiť obrázok „Výkon elektromobilu Nissan LEAF v týchto prísnych bezpečnostných skúškach je dôkazom konštrukčnej integrity, ktorá bola vo vozidle uplatnená a dokazuje, že tento inovatívny stopercentný elektromobil je perfektným spoločníkom pre každodenné rodinné používanie. Nissan LEAF nielen že ponúka priestor, praktickosť a výkon ktoréhokoľvek zo svojich klasických súperov, ale je aj jedným z najbezpečnejších vozidiel na cestách," uviedol Pierre Loing, viceprezident produktovej stratégie a plánovania v Nissan International SA a vedúci bezemisnej obchodnej jednotky spoločnosti.
„Nissan LEAF dokazuje, že elektromobily môžu dosiahnuť rovnakú úroveň bezpečnosti ako tradičné vozidlá. Teraz je nastavený štandard pre ďalšiu generáciu týchto vozidiel na európskom trhu," povedal generálny tajomník Euro NCAP, Michiel van Ratingen.

Hodnotenie bezpečnosti vozidla Nissan LEAF prebehlo podľa štandardného postupu Euro NCAP s vykonaním testov čelného nárazu, bočného nárazu, bočného nárazu do stĺpu a posúdením rizika úrazu krku. 48 článkov líthium-iónovej batérie, ktoré sú umiestnené v špeciálnom priestore pod podlahou vozidla, bezpečne zvládlo všetky nárazy.
Okrem toho bol systém batérií elektromobilu v priebehu simulácií nárazov zapnutý, aby boli odskúšané zabudované prvky bezpečnosti elektrického systému, ktoré v prípade nehody zabezpečujú automatické odpojenie. Aj tie v testoch spoľahlivo obstáli.

„Tieto výsledky nás neprekvapujú," povedal Jerry Hardcastle, viceprezident konštrukcie a vývoja vozidiel spoločnosti Nissan. „Nissan LEAF prešiel väčším počtom skúšok než ktorékoľvek iné vozidlo, ktoré sme kedy vyrobili. Okrem klasických skúšok predsadeným čelným nárazom a bočnými nárazmi sme zo všetkých hľadísk testovali elektrický systém, aby sme sa ubezpečili, že ho nie je možné nikdy prebiť a že odpájací program pri náraze funguje tak, ako má."

Výsledok Euro NCAP prichádza necelý mesiac po tom, čo Nissan LEAF získal najvyššie hodnotenie za bezpečnosť (Top Safety Pick) od Poisťovacieho ústavu pre bezpečnosť na diaľniciach (IIHS) v USA a je tento rok druhým päťhviezdičkovým ocenením pre Nissan v Európe. Vo februári dosiahol rovnaké hodnotenie aj malý crossover Nissan Juke.

Nissan LEAF, ktorý sa od počiatku roku predáva v Japonsku a USA a v niektorých častiach Európy, má dojazd medzi nabitím až 175 km, ako bolo testované podľa metodiky New European Driving Cycle (NEDC). Rodinný hatchback poháňa kompaktný elektromotor vyvinutý spoločnosťou Nissan. Pohonná sústava prenáša silu na predné kolesá. Striedavý motor ponúka výkon 80 kW a krútiaci moment 280 Nm, čo stačí na to, aby vozidlo dokázalo vyvinúť maximálnu rýchlosť 145 km/h.

Nissan LEAF prichádza s plnou úrovňou výbavy, ktorá zahŕňa klimatizáciu, satelitnú navigáciu, zadnú parkovaciu kameru, zásuvku na rýchle dobitie a inovatívnu možnosť pripojenia telefónu.

Súvisiace články:
Nissan LEAF - svetové auto roku 2011
Elektromobil Nissan LEAF je Európskym autom roku 2011 (29.11.2010)
Prvé elektromobily Nissan LEAF odovzdané v Európe
Nissan LEAF získal ocenenie ECOBEST 2010
Nissan LEAF sa bude vyrábať v Sunderlande
Nissan LEAF NISMO RC
_______________________________________________________________________

Spoločnosť Nissan Motor, druhá najväčšia japonská automobilka v objeme výroby, sídli v japonskej Jokohame a je integrálnou súčasťou aliancie Renault-Nissan. Celosvetovo zamestnáva viac ako 150 000 pracovníkov a v roku 2010 dodala svojim zákazníkom cez 4 milióny vozidiel. V snahe vytvoriť zaujímavé a netradičné produkty pre každého ponúka v rámci značiek Nissan a Infiniti komplexnú škálu úsporných vozidiel s nízkymi emisiami. Ako priekopník na trhu vozidiel s nulovými emisiami začala automobilka Nissan novú éru elektromobility uvedením modelu Nissan LEAF. Ide o prvý cenovo dostupný, masovo vyrábaný elektromobil, ktorý získal množstvo medzinárodných ocenení vrátane prestížnej ceny Európske auto roku 2011.

Zdroj: Peter Šatka, PR & Marketing Consultant Nissan Newsroom Slovensko; TS: 25.05.2011

Súvisiace správy

Najčítanejšie /NISSAN/