Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ocenenia: Nissan LEAF - svetové auto roku 2011
25. apríl 2011 @ 20:59:20 CEST, poslal p.mauer

NISSAN Dňa 21. apríla 2011 bol na Medzinárodnom autosalóne v New Yorku elektromobil Nissan LEAF vyhlásený za svetové auto roku 2011 (The World Car 2011). V súboji o túto prestížnu cenu predstihol vozidlá BMW radu 5 a Audi A8.

zväčšiť obrázok „Máme obrovskú radosť, že elektromobil Nissan LEAF získal tak prestížnu cenu, akou je Svetové auto roku 2011," vyjadril sa prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Nissan, Carlos Ghosn. „Toto ocenenie je pre nás potvrdením, že sa model LEAF, priekopník v stratégii mobility s nulovými emisiami, so svojimi jazdnými vlastnosťami, tichým chodom a dokonalým ovládaním vyrovná automobilom so spaľovacím motorom. Je zároveň jasnou podporou vízie a hodnôt programu udržateľnej mobility spoločnosti Nissan, ktorý chceme svojim zákazníkom po celom svete ponúknuť."

Porotcovia súťaže Svetové auto roku zmienili fakt, že automobil LEAF je vstupnou bránou do nového sveta elektromobilov, ktorú spoločnosť Nissan otvára. Tento päťmiestny a päťdverový hatchback je prvým plnohodnotným elektromobilom určeným pre masový trh na svete. Podľa spoločnosti Nissan má pri plnom dobití dojazd cez 160 km a dobitie batérií z elektrickej siete s 220 - 240 V trvá zhruba 8 hodín. Navyše nevypúšťa žiadne emisie výfukových plynov. Vďaka nízkemu ťažisku mu nevadia ostré zákruty a to takmer bez náklonu a nedotáčavosti. A čo je skutočne dobrá správa? Pôsobí ako úplne normálne auto, len je omnoho tichšie.

Prvý ročník súťaže o Svetové auto roku sa konal v roku 2004. Víťaza vyberá porota zastúpená novinármi z motoristických časopisov z Ázie, Európy a Severnej Ameriky.

Toto ocenenie je zatiaľ posledným v celej rade trofejí pre Nissan LEAF, prvý sériovo vyrábaný elektromobil na svete, ktorý okrem iných cien získal aj titul Európske auto roku 2011.

zväčšiť obrázok zväčšiť obrázok zväčšiť obrázok

Nissan LEAF je dostupný v Japonsku, Spojených štátoch a na vybraných európskych trhoch. Na ostatné trhy bude uvedený v horizonte niekoľkých rokov. Vozidlo sa v súčasnosti vyrába v závode Nissan v japonskom meste Oppama. Na konci roku 2012 sa začne vyrábať aj vo firemnom závode v Smyrne, štáte Tennessee (USA) a na počiatku roku 2013 v závode Nissan v Sunderlande vo Veľkej Británii.
Spoločnosť Nissan, ktorá usiluje o pozíciu svetového lídra v oblasti vozidiel s nulovými emisiami, spoločne so svojim aliančným partnerom, spoločnosťou Renault, uzavrela partnerstvo s vládami viac než 90 štátov a ďalšími organizáciami na celom svete a to nielen za účelom vývoja a výroby elektromobilov a líthium-iónových akumulátorov, ale aj na podporu udržateľnej mobility. Spoločnosť Nissan zároveň komplexne pristupuje k celosvetovej propagácii udržateľnejšej mobility, napríklad podporou vývoja dobíjacích staníc a rozvoja tejto infraštruktúry, propagácií použitia recyklovaných materiálov a všeobecného systému riadenia spotreby energie, vrátane následného využitia líthium-iónových akumulátorov.

Súvisiace články:
Elektromobil Nissan LEAF je Európskym autom roku 2011 (29.11.2010)
Prvé elektromobily Nissan LEAF odovzdané v Európe
Nissan LEAF získal ocenenie ECOBEST 2010
Nissan LEAF sa bude vyrábať v Sunderlande
Nissan LEAF NISMO RC
_______________________________________________________________________

Spoločnosť Nissan Motor, druhá najväčšia japonská automobilka v objeme výroby, sídli v japonskej Jokohame a je integrálnou súčasťou aliancie Renault-Nissan. Celosvetovo zamestnáva viac ako 150 000 pracovníkov a v roku 2010 dodala svojim zákazníkom cez 4 milióny vozidiel. V snahe vytvoriť zaujímavé a netradičné produkty pre každého ponúka v rámci značiek Nissan a Infiniti komplexnú škálu úsporných vozidiel s nízkymi emisiami. Ako priekopník na trhu vozidiel s nulovými emisiami začala automobilka Nissan novú éru elektromobility uvedením modelu Nissan LEAF. Ide o prvý cenovo dostupný, masovo vyrábaný elektromobil, ktorý získal množstvo medzinárodných ocenení vrátane prestížnej ceny Európske auto roku 2011.

Zdroj: Peter Šatka, PR & Marketing Consultant Nissan Newsroom Slovensko; TS: 22.04.2011

Súvisiace správy

Najčítanejšie /NISSAN/