Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
všeobecné: Prvé elektromobily Nissan LEAF odovzdané v Európe
30. december 2010 @ 07:40:47 CET, poslal j.kval

NISSAN Prvým európskym zákazníkom, ktorý prevzal deväť elektromobilov Nissan LEAF, je portugalské konzorcium pre elektrickú mobilitu MOBI.E. Súčasne bolo aj jedno takéto vozidlo zapožičané na skúšobné účely portugalskej vláde. V jej mene ho oficiálne prevzal premiér José Sócrates.

Na slávnostnom akte predali Carlos Tavares, výkonný viceprezident spoločnosti Nissan Motor Co., Ltd. a Pierre Loing, viceprezident pre produktovú stratégiu a plánovanie spoločnosti Nissan International SA, kľúče od vozidiel generálnym riaditeľom deviatich firiem konzorcia.
zväčšiť obrázok zväčšiť obrázok
Portugalsko bolo prvou európskou krajinou, ktorá v novembri 2008 nadviazala priame partnerstvo s alianciou Renault-Nissan v oblasti elektromobilov a pri tej príležitosti sa zaviazala k výstavbe rozsiahlej dobíjacej infraštruktúry a k podpore výhod mobility s nulovými emisiami. Konzorcium MOBI.E už v krajine vybudovalo celkovo 25 dobíjacích miest. Ďalších 1300 bežných nabíjačiek a 50 rýchlonabíjačiek sa nainštaluje do júna 2011.

„Dnešok predznamenáva nástup mobility s nulovými emisiami v Portugalsku, jednej z prvých krajín na svete, ktorá prijala celoštátnu politiku podpory elektrickej mobility. Sme poctení, že môžeme byť súčasťou tejto novej kapitoly v dejinách Portugalska práve so 100 % elektromobilom Nissan LEAF. Záväzok, ktorý Portugalsko učinilo s ohľadom na pokrok v otázke životného prostredia, je príkladom hodným nasledovania pre ostatných," uviedol Carlos Tavares.

Dodávky sú už v plnom prúde pre zákazníkov v Japonsku a USA. V Európe budú ďalšie, individuálne dodávky pokračovať v prvom štvrťroku 2011 a to najskôr v Portugalsku, Írsku, Veľkej Británii a Holandsku. Nissan LEAF sa v súčasnej dobe vyrába v Japonsku, začiatkom roku 2013 bude otvorený nový výrobný závod v britskom Sunderlande.

Súvisiace články:
Elektromobil Nissan LEAF je Európskym autom roku 2011
Nissan LEAF získal ocenenie ECOBEST 2010
Nissan LEAF sa bude vyrábať v Sunderlande

Zdroj: Peter Šatka, PR & Marketing Consultant, NISSAN SALES CEE KFT., TS: 23.12.2010

Súvisiace správy

Najčítanejšie /NISSAN/