Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
ocenenia: Nissan LEAF získal ocenenie ECOBEST 2010
14. december 2010 @ 13:20:29 CET, poslal p.mauer

NISSAN V rámci vyhlasovania výsledkov súťaže „AUTOBEST 2011", ktorú organizuje porota zložená z 15 popredných motoristických novinárov z trhov strednej a východnej Európy získal elektromobil Nissan LEAF prestížne ocenenie „ECOBEST 2010".

zväčšiť obrázok Tento titul je ďalším ocenením pre elektrické vozidlo LEAF od spoločnosti Nissan. Zisk titulu potvrdzuje záujem odbornej i laickej verejnosti o toto vozidlo so 100% elektrickým pohonom bez tvorby akýchkoľvek emisií.

Výhra Nissanu LEAF bola logickou voľbou pre ocenenie „ECOBEST". Je to prvé inteligentné elektricky poháňané vozidlo schopné jazdiť bez tvorby emisií až do vzdialenosti 175 km, uviedol Ilia Seliktar, Prezident organizácie AUTOBEST.


Nissan LEAF je poháňaný kompaktným elektromotorom uloženým vpredu, ktorý poháňa predné kolesá. Tento striedavý motor ponúka výkon 80 kW a krútiaci moment 280 Nm, čo stačí, aby vozidlo dosiahlo rýchlosť až 145 km/h. Elektromotoru dodáva energiu laminovaná lithium-iontová batéria Nissan s výkonom cez 90 kW. S ňou vozidlo na jedno nabitie prejde až 175 km (nový európsky jazdný cyklus), čo v praxi postačí väčšine mestských vodičov.
Vozidlo je vybavené modernými prvkami, ako sú brzdenie s rekuperáciou energie, klimatizácia, satelitná navigácia, parkovacia kamera a pokročilé systémy palubného počítača a telematiky. Dodávky sa v Európe začnú začiatkom roku 2011 a to konkrétne v Portugalsku, Írsku, Veľkej Británii a Holandsku.

AUTOBEST je motoristická organizácia pôsobiaca v krajinách strednej a východnej Európy. Založená bola v roku 2000, pričom porotu tvoria významní automobilový novinári z 15 krajín ako Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Cyprus, Macedónsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Turecko a Ukrajina. Tento región pokrýva viac ako 300 miliónov ľudí. AUTOBEST je druhou najväčšou nezávislou motoristickou súťažou v Európe. Viac informácií o organizácii AUTOBEST nájdete na http://www.autobest.org/.

Súvisiace články:
Elektromobil Nissan LEAF je Európskym autom roku 2011
Nissan LEAF sa bude vyrábať v Sunderlande

Zdroj: Peter Šatka, PR & Marketing Consultant, NISSAN SALES CEE KFT., TS: 14.12.2010

Súvisiace správy

Najčítanejšie /NISSAN/