Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
bezpečnosť: Jedna hviezda viac než päť
07. december 2009 @ 11:02:08 CET, poslal p.hron

MERCEDES Najnovšie vozidlá Mercedes-Benz s hviezdou v znaku modelových radov E, GLK a C získali najvyššie možné hodnotenie: päť hviezdičiek v najznámejšom nárazovom teste organizácie Euro NCAP (European New Car Assessment Programme).

Euro NCAP tohto roku svoje štandardizované nárazové testy sprísnila. Všetky individuálne testy sú osobitne vyhodnocované a zahrnuté do celkového výsledku podľa kľúča: ochrana pasažierov vpredu (podiel 50 %), ochrana detí a chodcov (po 20 %) a na nové kritérium - asistenčné systémy vodiča pripadá 10 %. Sem patrí i ESP® ako dávna súčasť sériovej výbavy osobných mercedesov, ktorých bezpečnosťou sa zaoberal už od roku 1939 vynálezca deformačnej zóny Béla Barényi.

zväčšiť obrázok zväčšiť obrázok zväčšiť obrázokMercedesy sú i v súčasnosti vybavené bezpečnostnými technológiami vyvinutými na základe poznatkov získaných z reálnych nehôd. Napríklad inovačným prednárazovým systémom PRE SAFE®, zvyšujúcim bezpečnosť bezprostredne pred nehodou, ktorý zatiaľ v testoch Euro NCAP vôbec nie je zohľadnený.

Jedna hviezda, ktorá označuje mercedesy tak zaručuje ešte väčšiu bezpečnosť než všetkých päť najvyšších možných - získaných v teste NCAP. Mercedesy spĺňajú i v tejto oblasti „ďaleko viac, ako len výsledky normovaných nárazových testov alebo počet airbagov na palube“, zdôrazňuje vedúci pasívnej bezpečnosti divízie osobných áut Mercedes-Benz profesor Rodolfo Schöneburg.

Zdroj: Mercedes-Benz Slovakia, Iľja Majda


Súvisiace správy

Najčítanejšie /MERCEDES/