Partneri

správy
motoršport: Honda Civic Hybrid na Nürburgringu
11. jún 2007 @ 10:57:39 CEST, poslal k.zechmeister

HONDA V sobotu 9. júna sa uskutočnili už po 35-krát jedny z najťažších pretekov. Známe 24-hodinové preteky na okruhu Nürburgring v Nemecku. Na štart sa postavilo 220 vozidiel medzi nimi aj vozidlá značky Honda. Vedľa 30 známych modeloch ako napr. NSX-R, S2000 alebo Civic Type R sa na štart postavil aj jeden debutant.

Jedná sa o model Civic Hybrid, ktorý bol dovezený špeciálne z Japonska, aby sa zúčastnil týchto pretekov. Po mnohých testovacích kilometroch sa Honda odvážila na tento smelý krok. Cieľ bol jasný.  Honda Civic Hybrid Ukázať, že hybridný pohon dorástol do štádia, aby splnil požiadavky kladené na vozidlá pri týchto náročných pretekoch.

Civic Hybrid poháňa 1,5-litrový benzínový motor (z japonského modelu Jazz) a elektromotor o výkone 20 PS. Spoločne dosahujú výkon 150 PS a krútiaci moment 250 Nm. Podvozok, ktorý sa staral o neutrálne správanie sa vozidla v zákrutách a účinnejšia brzdová sústava boli použité z modelu Civic Type R. Avšak pri opätovnom vybíjaní pri zrýchlovaní a nabíjaní pri brzdení boli podrobené naozajstnej skúške a najväčšej záťaži akumulátory, ktoré boli chladené suchým ľadom na teplotu pod 50°C počas celých pretekov.

Z 220 vozidiel, ktoré sa postavili na štart prišlo do cieľa 157. Civic Hybrid sa umiestnil na 108. mieste, keď odjazdil 81 kôl v čase 18:00:43.660 hod. s najrýchlejším kolom v čase 11:41.194 min.