Partneri

správy
motoršport: Ford TeamRS Slovakia Majstrom Slovenska skupiny E1
03. október 2006 @ 13:46:29 CEST, poslal j.kval

FORD Víťazom skupiny E1 Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu sa pre rok 2006 stal Martin Koiš, jazdec nového tímu Ford TeamRS Slovakia, na úplne novom vozidle Ford Focus ST.

O jeho víťazstve sa rozhodlo až v posledných pretekoch na Ostrej Lúke (Zvolen) v nedeľu 1. októbra, kedy Martin porazil svojich konkurentov a získal historicky prvý titul tímu Ford TeamRS Slovakia.

Ford TeamRS Slovakia vznikol v závere minulého roka ako spoločný projekt importéra vozidiel Ford na Slovensko spoločnosti Summit Motors Slovakia a Koiš Racing, ktorý riadi dlhoročný úspešný automobilový pretekár Stanislav Koiš. Ford Focus ST špecifikácie skupiny E1 Jazdcom tímu je Martin Koiš, ktorý sa napriek svojmu mladému veku tiež už zaradil medzi slovenskú vrchársku elitu. Vozidlo Ford Focus ST postavil pre preteky do vrchu špecifikácie skupiny E1 tím mechanikov Koiš Racing. Focus ST je vybavený motorom Ford Cosworth s objemom dva litre a výkonom 450 koní. Poháňané sú obe nápravy a to cez sedemstupňovú prevodovku.

Martin Koiš na vozidle Ford Focus ST s podporou importéra vozidiel Ford na Slovensku a Koiš Racingu získal v prvej sezóne 197 bodov, čo mu zabezpečilo prvé miesto pred jeho najväčším konkurentom Marekom Ďurovkinom na Audi A4 ST.

„Je to pre nás obrovský úspech“, uviedol marketingový manažér Summit Motors Slovakia Juraj Vydarený. Ford Focus ST špecifikácie skupiny E1 „V tejto sezóne vznikol nový tím a postavili sme úplne nový pretekársky Focus, napriek tomu sme boli schopní hneď v prvej sezóne víťaziť a porážať konkurentov s omnoho väčšími skúsenosťami.“ Navyše, biely Focus s modrými ST pásmi bol nielen najrýchlejším, ale aj jedným z najkrajších vozidiel v štartovom poli Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu.

Vzhľadom na tento úspech bude Ford TeamRS Slovakia aj na budúci rok pokračovať v pôsobení v Majstrovstvách Slovenska pretekov automobilov do vrchu a veríme, že s podobným úspechom.

Zdroj: Summit Motors Slovakia, s. r. o.