Partneri

správy
motoršport: Prvé WTCC víťazstvo pre Chevrolet!
24. máj 2006 @ 08:54:49 CEST, poslal j.čík

CHEVROLET Uplynulá nedeľa sa stala pre značku Chevrolet a jej súťažný team Chevrolet WTCC Racing historickým dňom: Pilot Alain Menu so súťažným automobilom Lacetti WTCC vybojoval prvé víťazstvo vo Svetovom šampionáte cestovných automobilov WTCC (World Touring Car Championship).

Necelý rok a pol od vstupu do prestížneho šampionátu WTCC sa tak Chevrolet dokázal presadiť na najvyššom stupni pre víťazov. Bodové skóre značky Chevrolet za víťazstvo Alaina Menu v druhej jazde doplnil ešte výborným výkonom Rob Huff, ktorý v prvej jazde vybojoval skvelé 4. miesto.

Piata a šiesta jazda tretieho podniku desaťdielneho seriálu WTCC sa konala na náročnej trati v Brands Hatch za daždivého počasia. V prvej jazde nemohli Rob Huff ani Alain Menu využiť výbornú pozíciu na štarte (3. a 5. miesto), pretože vedúci jazdec Richard Rydell neodštartoval dobre a spomalil jazdcov na vnútornej strane dráhy. Rob Huff nakoniec po napínavom súboji s jazdcami stajne Seat vybojoval 4. miesto, Alain Menu došiel na 7. pozícii. Nicola Larini, tretí jazdec Chevroletu, mal smolu, keď do neho hneď na štarte narazil Ragnoni a poškodil mu vozidlo tak, že opravou riadenia stratil v boxoch príliš veľa času.

Do druhej jazdy štartuje prvých osem pilotov z prvej jazdy v opačnom poradí výsledkov, takže Alain Menu sa postavil do čela poľa - a dokonale túto výhodu využil! Dobre odštartoval a v 5. kole, keď doposiaľ vedúci jazdec Prilaux urobil chybu, sa dostal do vedenia. Za veľmi nepriaznivého daždivého počasia, kedy mali jazdci vinou odstrekujúcej vody len obmedzený výhľad, si dokázal Alain Menu udržať vedúcu pozíciu až do cieľa.

„Je to fantastické,“ opakoval Alain Menu ešte veľakrát potom, ako po záverečnom ceremoniáli zostúpil z najvyššej priečky stupňov víťazov. „V Brands Hatch som už vo svojej kariére vyhral mnohokrát, ale toto je môj najkrajší triumf!“

„Myslím, že sme odviedli dobrú prácu,“ vyhlásil Eric Nève, manažér divízie Chevrolet Europe Motorsport. „Je skutočne skvelou vizitkou, keď dokážeme poraziť značky a teamy, ktoré pôsobia vo WTCC omnoho dlhšie a majú omnoho viac skúseností.“

„Bol som tento rok na podujatí WTCC dvakrát a vždy sme skončili na stupňoch víťazov,“ netajil svoju radosť Wayne Brannon, riaditeľ spoločnosti Chevrolet Europe. „Je veľmi pôsobivé vidieť, aké výsledky team a jeho piloti dosahujú. A som si istý, že sa budeme aj naďalej zlepšovať a nadviažeme na tieto úspechy ďalšími výbornými výsledkami.“